fbpx
19 Листопада, 2021

Угорський політик Європарламенту Бела Ковач, засуджений за шпигунство, переніс у Москві операцію на мозку

Угорський політик Європарламенту Бела Ковач, засуджений за шпигунство, переніс у Москві операцію на мозку

Колишній депутат Європарламенту від угорської націоналістичної партії Jobbik Бела Ковач (Kovács Béla), якого засудили до двох років позбавлення волі за шпигунство на користь Росії, переніс у Москві операцію на головному мозку. 

За словами екс-політика, який планує найближчими днями повернутись до Угорщини, операцію неможливо було провести на батьківщині через карантинні обмеження, тож залишались США чи Росія.

Bella Kovach

Як зазначив Белла Ковач, проблеми зі здоров’ям у нього почались у грудні минулого року, коли його госпіталізували. Через тиск ЗМІ та чималу кількість судових засідань протягом останніх семи років він пережив десятки мікроінсультів.

“Операція пройшла настільки успішно, що тепер я згадую навіть те, чого не повинен. Нове дослідження МРТ показало, що мій внутрішньочерепний простір повністю очищений від згустків крові”, – зазначив Ковач.

Повернутись він планує після одужання від COVID-19, яким інфікувався вже після вакцинації в Росії.

На питання журналістів magyarnemzet.hu про те, чи навчали його шпигунству в Росії, Ковач заявив:

“Мене в житті ніхто не навчав, ні в коледжі, ні після! Я чесно скажу, що ніколи не був на таких шпигунських курсах, де їх традиційно проводять”.

Про своє майбутнє екс-депутат Європарламенту наразі розповідає мало. За його словами, наразі він безробітний і планує знайти роботу у одній з країн радянського табору.

“Це може бути Узбекистан, Казахстан, Монголія. Або я повернуся в Москву, мій колишній університет знову прийме мене на посаду викладача університету”, – зазначив він.

Про майбутні парламентські вибори та силу діючої коаліції відгукується скептично.

“Праві нині в Угорщині представлені Фідесом, ліві — MSZP, нині DK (Демократична коаліція). Я не думаю, що це може бути місце для третьої сили і не буде його ще довго”, – резюмував екс-політик.

Варто нагадати, що Будапештська судова колегія 23 червня цього року винесла вирок Белі Ковачу, у якому йдеться про те, що його готували росіяни шпигувати за інституціями Євросоюзу. У той час як суд першої інстанції виправдав колишнього політика від Jobbik, столичний апеляційний суд скасував це рішення і визнав його винним у підготовці до шпигунства. Ковача також визнали винним у бюджетному шахрайстві та підробці приватних документів. Раніше призначений термін ув’язнення в 1,5 роки збільшили до двох років з відстрочкою на п’ятирічний випробувальний термін. Однак цей вирок не є остаточним.

Політик зізнався, що регулярно зустрічався з російською розвідкою після того, як став депутатом Європарламенту у 2010 році і надавав інформацію з питань енергетики та виборів до Європарламенту.

Інший випадок обвинувачення стосується того, що Ковач уклав контракти на стажування, фінансовані інституціями ЄС, які він не планував проводити. Таким чином він завдав шкоди Європарламенту на 6 мільйонів форинтів у 2012-2013 роках.

Нагадаємо, опозиція в Угорщині звинуватила владу у тому, що прийнята поправка до закону про проживання дозволить легалізувати використання фіктивних адрес. Це в свою чергу може розгорнути “виборчий туризм” на парламентських виборах наступного року.

 

InfoPost.Media

Фото: magyarnemzet.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі