fbpx
20 Січня, 2022

Бейла Ковач, якого засудили за шпигунство в Угорщині, осів у Москві

Бейла Ковач, якого засудили за шпигунство в Угорщині, осів у Москві

Бейлу Ковача 23 червня 2021 року було засуджено в суді другої інстанції в Будапешті за підозрою у шпигунстві проти інституцій Європейського Союзу на користь Росії. Зараз колишній депутат Європарламенту від партії “Йоббік” наразі перебуває у Москві. Політик, якого навіть у власній партії називають “КДБейла”, викладає міжнародні відносини в університеті, в якому сам колись навчався.

Європейський парламент зняв з Ковача імунітет у жовтні 2015 року. Звинувачення йому були пред’явлені на початку грудня за підозрою у шпигунстві проти інституцій ЄС для Росії в період з 2012 по 2014 рік, пише magyarnemzet.hu.

Бейла Ковач у суді

Ковач у 1986 році отримав ступінь з міжнародної економіки в Інституті міжнародних відносин у Москві. Досконало володіє окрім угорської мови японською, англійською та російською, розмовляє польською, французькою та німецькою мовами.

“Я народився угорцем і залишуся угорцем, навіть якщо я все ще живу в Москві”, – каже Бейла Ковач.

Він також сподбівається повернутися додому до Угорщини і довести, що він не шпигун.

Колишній політик минулого року переніс інсульт та складну операцію в Москві. Одужавши після операції, він перехворів на COVID-19. Тепер каже, що практично здоровий і може знову стати перед судом.

У 2020 році колишнього політика виправдали в окружному суді Будапешта за відсутності складу злочину. Однак засудили до штрафу в 600 тисяч форинтів і до умовного тюремного ув’язнення строком на 18 місяців.

Хто такий Бейла Ковач

За даними Апеляційної прокуратури, Бейла Ковач був не лише завербований однією з російських спецслужб, але й шпигував проти інститутів Євросоюзу. Згодом Ковача також було звинувачено у шахрайстві з бюджетними коштами ЄС, судовий процес відновлено.

Бейла Ковач був першим, кого засудили за шпигунство проти інституцій Європейського Союзу в Угорщині.

Наразі він каже, що братиме участь у парламентських виборах, що відбудуться в Угорщині у квітні. Ковач планує піти проголосувати до посольства Угорщини в Москві, але якщо його справу переглядатимуть, то готовий повернутися до Будапешта в будь-який момент.

Ковач також зазначив, що не буде голосувати за угорський опозиційний альянс, який називає “райдужною колонією”, оскільки на його думку “вони не придатні для управління, і не мають серйозної програми”.

Нагадаємо, що тоді ще депутат Європарламенту від Угорщини Бейла Ковач 5 грудня 2010 року відкрив свій офіс на Закарпатті, в місті Берегово. Метою було допомога у оформленні громадянства для закарпатських угорців. У березні 2014 року Ковач змушений був закрити свій офіс під тиском української влади, зокрема з боку СБУ.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі