fbpx
17 Лютого, 2022

Більшість угорців, які живуть за кордоном, підтримують опозицію Орбану – опитування

Більшість угорців, які живуть за кордоном, підтримують опозицію Орбану – опитування

Голоси сотень тисяч угорців, які проживають за кордоном, насамперед у Західній Європі, могли б стати вирішальними, аби змінити владу Віктора Орбана в Угорщині на квітневих парламентських виборах. Більшість з них підтримують опозицію, тому нинішня влада не зацікавлена запровадження голосування онлайн для закордонних угорців.

Такий висновок дослідження центру 21 Kutatóközpont, пише 24.hu.

вибори в Угорщині

Мова йде про угорську закордонну громаду (понад 400 тисяч осіб). Дослідивши їхні політичні уподобання, автори дослідження прийшли до висновку, що лише 12% емігрантів підтримують Fidesz-KDNP і натомість близько 43% – список об’єднаної опозиції.

Наразі громадяни, які проживають в Угорщині, можуть голосувати на виборчій дільниці, створеній у державній установі. Ті, хто проживає за кордоном, можуть віддати свій голос поштою.

Натомість ті, хто навчається чи працює за кордоном і бажає проголосувати вдома, може це зробити лише після кількох годин подорожі. Крім того на них, ймовірно, чекатимуть кілька годин черги на кордоні. Як показує дослідження, ці обставини рішуче відбивають бажання голосувати.

 

Читай також:

Сійярто під час поїздки до Румунії закликав трансильванських угорців прийти на вибори

 

Угорщина цього року відкриє більше закордонних виборчих дільниць, ніж планувалося, в Німеччині та Великій Британії. У Великій Британії, наприклад, крім Лондона, голосувати можна буде у Манчестері та Единбурзі. Але і цього недостатньо, аби залучити всіх бажаючих угорських виборців, які перебувають за кордоном.

Партійні вподобання закордонних угорців

Згідно з результатами дослідження 21 Kutatóközpont, наразі партійні уподобання закордонних угорців виглядають наступним чином (у дужках – уподобання тих, хто проживає в Угорщині):

    • Загальний список опозиції: 43 відсотки (33 відсотки)
    • Fidesz-KDNP (“Фідес”): 12 відсотків (30 відсотків)
    • Kétfarkú Kutya Párt (“Партія двохвостих собак”): 7 відсотків (3 відсотки)
    • Mi Hazánk (“Наша Батьківщина”): 4 відсотки (6 відсотків).

Щоправда слід зазначити, що це дослідження ґрунтується не на традиційному методі опитування громадської думки (особистих чи телефонних інтерв’ю), а на зборі даних в Інтернеті. Зокрема у соціальних мережах, переважно у Facebook, дослідники намагалися розшукати громадян Угорщини, які проживають за кордоном і вдома, які і заповнювали анкети.

Загалом вдалося охопити 8 тисяч респондентів, з них понад 5 тис емігрантів та закордонних угорців. Також серед респондентів – майже 3 тис громадян Угорщини, які проживають на батьківщині. Анкети заповнили 3400 осіб.

Дослідження показало, що угорці, які живуть за кордоном, думають інакше, ніж ті, що живуть вдома. Переважна більшість угорців, які живуть за кордоном, орієнтовані на Захід і ЄС.

Результативність дій уряду Орбана та економічна політика, сімейна політика, зовнішня політика, охорона здоров’я та боротьба з бідністю сприймаються ними у більш негативному світлі.

Тут варто додати, що у листопаді минулого року інститут “Bálványos Intézet” та “Transylvania Inquiry” провели власне опитування серед угорців, які проживають у Румунії. Соціологи прийшли до висновку, що угорці Трансільванії не дуже цікавляться угорською політикою, але значна частина з них брали б участь у виборах, і переважна більшість проголосувала б за партію Віктора Орбана.

Раніше ми розповідали і про те, як новостворена неурядова організація у Великій Британії збирає 30 000 фунтів стерлінгів, щоб привести на вибори тисячі угорців, які живуть у країні. Громадська ініціатива під назвою Diaspora Aid оголосила про збір пожертв на спеціалізованому британському ресурсі.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі