fbpx
15 Лютого, 2022

Сійярто під час поїздки до Румунії закликав трансильванських угорців прийти на вибори

Сійярто під час поїздки до Румунії закликав трансильванських угорців прийти на вибори

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто відвідав у понеділок, 14 лютого, кілька міст Трансильванії разом із віце-прем’єр-міністром Хунором Келеменом (Хугок Келемен є членом Палати депутатів від Демократичного союзу угорців Румунії).

Візит угорського чиновника до Трансильванії відбувся у контексті квітневих парламентських виборів в Угорщині, повідомляє digi24.

Петер Сійярто Румунія

Сійярто закликав угорців в Румунії брати участь у парламентських виборах Угорщини і говорив про єдність Угорщини “всупереч імперській волі”.

Після зустрічі з римо-католицьким архієпископом Альба-Юлієм Ґергелі Ковачем та настоятелем Францисканської церкви Урбаном Еріком, Петер Сійярто відправився до пам’ятника Сікуліцідіум (Siculicidium) у селі Сікулень. Його спорудили в пам’ять про секеїв (Székely), убитих у 1764 році за відмову записатися до австрійських імперських військ. Тут Сійярто зустріли близько 200 людей, частина з яких були одягнені в народні костюми та тримали угорський прапор.

У своїй промові Сійярто говорив про те, що Сікулень є символом для угорців. Завдяки місцевим жителям вони можуть дізнатися, що “проти імперської волі” можна втримати позиції лише за наявності достатньої кількості організованих людей.

“Тому наше завдання зараз, навчаючись на подіях 1764 року, знову і знову консолідувати та організовувати нашу націю, цей національний союз, щоб ці імперіалістичні тенденції обійшли нас”, – сказав міністр закордонних справ Угорщини.

Він також нагадав, що угорці зуміли проіснувати понад тисячу років у Центральній Європі та Карпатському басейні, тому що вміли проявляти солідарність у важливі моменти історії.

Кожен угорець відповідає за кожного угорця

Сійярто також говорив про угорську національну політику, згідно з якою “кожен угорець відповідає за кожного угорця”.

“Трохи більше десяти років тому ми почали возз’єднувати угорську націю та не тільки. Я сказав, що кожен угорець відповідає за кожного угорця. Це також знайшло відображення у рішенні надати подвійне громадянство, і це також відображено в тому підході до угорської національної політики. Згідно з ним ми не хочемо говорити вам, угорських громадам за кордоном із нашого Будапешта, що для вас добре. Але ми запитуємо вас, як ми можемо вам допомогти, чим ми можемо покращити ваше життя. І якщо ви відповідаєте нам, а ви відповідаєте нам, то ми намагаємося діяти відповідно до цієї відповіді”, – сказав глава МЗС Угорщини.

Сійярто закликав угорців Румунії брати участь у парламентських виборах Угорщини. Ті, хто набув угорського громадянства, зможуть висловити свій вибір поштою.

“За кілька тижнів угорську націю чекає важливе рішення. Через кілька тижнів буде вирішено, чи повертатися до тієї епохи, в якій панує імперська воля, чи продовжувати цей прояв національного інтересу, який ми почали 12 років тому. Ситуація з прийняттям рішення зрозуміла – чи те, чи інше. Середину важко уявити, може, тому, що її навіть немає. Це рішення, яке ми, угорці, приймемо за кілька тижнів на своїй батьківщині, в Карпатському басейні та в усьому світі, визначить наступні десятиліття угорської нації”, – зазначив Сійярто. – “Тому я з повагою прошу тих із вас, хто живе тут, взяти участь у цьому спільному рішенні. Участь у формуванні нашої країни в найближчі десятиліття”, – заявив глава угорської дипломатії.

У Трансильванії чекають на угорських інвесторів

Крім того Сійярто відвідав будівництво фабрики з переробки картоплі, місто Сфинту-Георге, взяв участь у відкритті центру для людей похилого віку та нового стадіону клубу Seps OSK.

“Пан Петер  Сійярто є міністром закордонних справ і зовнішньої торгівлі, і в цій останній якості ми попросили його подбати про те, щоб якомога більше інвесторів прибуло в наш район. У нас є індустріальні парки, будується інфраструктура, можуть будуватися парки  та логістика. Це було нашим найважливішим повідомленням для нього, щоб створити якомога більше робочих місць у цьому районі”, – зазначив мер Антал Арпад.

Нагадаємо, раніше ми вибрали ключові тези промови до нації прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, проголошеної на честь 23-ї річниці Угорщини. Цього разу промова була особливою, адже практично з неї розпочинається передвиборча парламентська кампанія. Тому критиці опонентів та власним здобуткам було присвячено більшість тез під час виступу Орбана.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі