fbpx
13 Листопада, 2021

Більшість угорців Трансільванії віддадуть голоси за партію Орбана “Фідес” – опитування

Більшість угорців Трансільванії віддадуть голоси за партію Орбана “Фідес” – опитування

Угорці Трансільванії не дуже цікавляться угорською політикою, але значна частина з них брали б участь у виборах, і переважна більшість проголосувала б за партію Віктора Орбана.

Такі результати опитування, проведеного інститутом “Bálványos Intézet” та “Transylvania Inquiry”.

Zaszlo

Так, за даними дослідників, 42% угорців у Трансільванії, які також мають угорське громадянство, проголосували б на парламентських виборах в Угорщині. При чому, 83% з них віддали б свої голоси за “Фідес”.

Друга за популярністю партія — “Йоббік”, яку підтримують, однак, лише 4% респондентів. Виходячи з опитування, що провели Idol Institute та Transylvania Inquiry, угорці Трансільванії не настільки переймаються наступними виборами, як в Угорщині: підтримка опозиційних партій склала всього 7%, а за спільний список проголосували б лише 3%.

Згідно з опитуванням, з 2013 року угорці в Трансільванії стали менше обізнаними про угорську політику. Лише 25% респондентів цікавляться подіями угорської політики – однак брати участь у виборах готові 42% опитаних.

Принаймні половині респондентів відомі лише чотири угорських політиків: Віктор Орбан, Ференц Дюрчань, Петер Сійярто та Ґергей Карачонь.

Screenshot 8

При цьому 32% опитаних зазначили, що вони не зможуть пройти реєстрацію для голосування самостійно, а 26% сказали, що не знають, як заповнити форму, додану до листа з бюлетенем.

Нагадаємо, що громадяни Угорщини, які не мають постійної адреси в Угорщині, також можуть голосувати за партійні списки на парламентських виборах. У 2018 році “Фідес” отримав 96% від закордонних угорців, тобто 216 тисяч голосів.

Варто зазначити, що нещодавно Індекс Henley назвав “найвпливовіші” паспорти світу. Так, угорський паспорт увійшов до десятки найкращих у світі. Фактично, це дозволяє відвідувати 182 напрямки без візи.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі