fbpx
07 Лютого, 2023

78% угорців виступає за припинення війни, навіть ціною втрати територій України – опитування інституту Nézőpont

Більшість угорців песимістично налаштовані щодо війни Росії проти України та відновлення миру. Про це свідчать результати опитування угорського інституту Nézőpont, близького до уряду Віктора Орбана, опубліковані за три тижні до річниці повномасштабного вторгнення. 

Зокрема соціологи задали респондентам питання:

«Чи згодні ви з тим, що в Україні необхідно негайно припинити вогонь, навіть якщо це не дозволить Україні повернути всю територію, захоплені Росією?»

78% угорців виступає за припинення війни, навіть ціною втрати територій України

За даними опитування, 78% угорців відповіли ствердно на це питання. Що стосується відповідей у розрізі партійних вподобань, то 63% прихильників опозиції та 91% виборців «Фідес» погодилися з необхідністю припинення вогню.

На думку майже половини з опитаних (49%), конфлікт затягнеться на роки, і лише третина з них (33%) очікує, що ситуація вирішиться у 2023 році.

Майже ніхто не очікує, що війна закінчиться найближчим часом (2%). Проурядові та опозиційні виборці однаково песимістично налаштовані щодо цього питання: майже однакова кількість (46% та 48%) вважає, що війна затягнеться на роки, і також майже однакова кількість (34% та 35%) вважають, що конфлікт закінчиться цього року, зазначає угорський інститут у стислому резюме.

Опитування Інституту Nézőpont було проведено з 30 січня по 1 лютого шляхом опитування 1000 людей телефоном. Вибірка є репрезентативною для населення старше 18 років за статтю, віком, регіоном, типом поселення та освітнім рівнем.

Нагадаємо, що раніше ми розвінчували міф про те, що Угорщина забороняє транзит зброї для України через свою територію. Попри те, що команда Віктора Орбана та особисто угорський прем’єр продовжують наполягати на цьому, на практиці все інакше.

 

InfoPost.Media

Фото: Politico


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі