fbpx
24 Листопада, 2021

Зимові ігри в Українських Карпатах неможливі, – Міжнародний олімпійський комітет

Зимові ігри в Українських Карпатах неможливі, – Міжнародний олімпійський комітет

Міжнародний олімпійський комітет оприлюднив заяву, за якою відсутність інфраструктури та вплив на заповідні території Карпат не відповідають вимогам МОК щодо сталого розвитку. Таким чином українські екологічні неурядові організації отримали перевагу у спробах відвернути будівництво в Карпатах Карпати великих гірськолижних курортів.

За словами представниці МОК, директора майбутніх Олімпійських ігор Жаклін Барретт, стійкість є ключовою вимогою у формуванні олімпійських проектів з самого початку. Як частина нових стандартів МОК щодо сталого розвитку, “на заповідних територіях не можна проводити постійне будівництво, а потенційні господарі зобов’язані “максимально використовувати наявні та тимчасові місця проведення”, повідомляє Bruno Mancer Fonds.

Image

За повідомленням природозахисного фонду, нові стандарти олімпійського комітету фактично зупиняють плани президента Володимира Зеленського щодо проведення зимових Олімпійських ігор у Карпатах. Для їх проведення планувалось будівництво великих курортних проектів на Закарпатті. Посилаючись на нещодавній візит в Україну виконавчого директора МОК Томаса Баха, олімпійський комітет охарактеризував цю зустріч як “необов’язкові” неформальні дискусії.

“Чітка позиція МОК – це велика перемога для всіх нас, хто бажає справді сталого регіонального розвитку Закарпаття”, – зазначив Орест дель Соль з руху “Free Svydovets”. – “Ми зараз закликаємо президента Зеленського остаточно відмовитися від планів будівництва гірськолижних курортів у Свидовці та Боржаві, які б мали катастрофічний вплив на екосистему”.

Ідею провести в Україні Олімпіаду президент Зеленський озвучив ще у липні 2019 року. Тоді він заявляв про необхідність “розробити стратегічний план, щоб претендувати на проведення Олімпійських ігор”.

На Закарпатті знаходяться одні з останніх пралісів Європи, частина яких охороняється за програмою Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Варто нагадати, що проти будівництва в українських Карпатах висловилась і депутатка Європарламенту Віола фон Крамон. Під час ІІ-го форуму ідей та рішень “Re:Open Zakarpattia” вона заявила, що Україні слід зосередитись на екотуризмі та популяризації своєї природи замість того, щоб будувати такі великі інфраструктурні об’єкти як “Свидовець”.

“Якщо говорити про гірськолижний курорт – йдеться не тільки про побудову величезної інфраструктури, а й про певні умови, які необхідно забезпечити. Однією з них є сніг. Навіть у тих регіонах, де 10-20 років тому сніг лежав з листопада, зараз лижний сезон може починатися тільки у січні. Тому оригінальна бізнес-модель буде меншою, ніж передбачалося. І, звичайно, шкода навколишньому середовищу буде величезна”, – впевнена вона.

На думку євродепутатки, будівництво мегакурорту не забезпечує сталий розвиток туризму у регіоні. І якщо говорити про вирубку карпатських лісів для розміщення великого інфраструктурного об’єкта без компенсації лісів, це призведе до проблем не тільки на місцевому, а й на національному рівні.

Також Віола фон Крамон назвала міфом те, що Євросоюз, нібито, не зацікавлений у будівництві гірськолижних курортів в Україні, щоб вони не складали конкуренцію курортам європейським.

 

InfoPost.Media

Титульне зображення: Zaxid.net


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі