fbpx
12 Листопада, 2021

Зустріч прем’єрів на Закарпатті: в пріоритеті аеропорт “Ужгород” та збільшення поставок газу зі Словаччини в Україну

Зустріч прем’єрів на Закарпатті: в пріоритеті аеропорт “Ужгород” та збільшення поставок газу зі Словаччини в Україну

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та прем’єр-міністр Словацької Республіки Едуард Геґер зустрілися сьогодні, 12 листопада, в Ужгороді.

Основні питання, які обговорювали керівники урядів двох країн, стосувались роботи Міжнародного аеропорту “Ужгород”, енергетичної співпраці та розвитку національних меншин обидвох країн.

618e5fb5da48c923763422 820x360

Як зазначається у спільній заяві, наочним результатом спільної роботи обох сторін є відновлення повноцінного функціонування Міжнародного аеропорту “Ужгород”. При підготовці зустрічі якраз і планувалось окремо сфокусуватися на темі прикордонної інфраструктури та експлуатації аеропорту, що не було би можливим без використання словацького авіапростору.

Так, зокрема, темою перемовин було питання безперебійної роботи Міжнародного аеропорту “Ужгород”, можливість збільшити часовий коридор для авіарейсів, які здійснюються чи ще можуть здійснюватися з Ужгорода.

 

Читай також:

 

Крім того прем’єр-міністри наголосили на стратегічному характері двосторонньої співпраці у сфері енергетики та енергетичної безпеки.

Вони обговорили можливості збільшення поставок природного газу в Україну через територію Словацької Республіки. Це може відбутися лише у відповідності до домовленостей операторів газотранспортних систем обох країн.

Важливим питанням стала позитивна оцінка співпраці у сфері забезпечення прав та інтересів національних меншин – української в Словаччині та словацької в Україні. У ході робочої поїздки Денис Шмигаль разом із Едуардом Геґером відвідали в Ужгороді спеціалізовану загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням словацької мови.

Денис Шмигаль підкреслив, що співпраця у сфері культури й захист прав національних меншин завжди були пріоритетами у двосторонніх відносинах зі Словаччиною.

Як наголосив український прем’єр, для України також ключовим є збереження мережі шкіл з вивчення української мови та підтримка з боку словацької держави української освіти в Словаччині.

Раніше ми розповідали також про те, що Словаччина зацікавлена у євроінтеграційних процесах України та її асоціації з ЄС. Адже це допоможе краще розвинути торговельні відносини та дати поштовх розвитку її східної частини.

 

InfoPost.Media

Фото: kmu.gov.ua


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі