fbpx
12 Листопада, 2021

Для ужгородського аеропорту планують збільшити часові коридори та додати нові напрямки – Закарпатська ОДА

Для ужгородського аеропорту планують збільшити часові коридори та додати нові напрямки – Закарпатська ОДА

У рамках українсько-словацької міжурядової зустрічі в Ужгороді відбулося і важливе обговорення функціонування Міжнародного аеропорту “Ужгород” між першим заступником міністра інфраструктури України Василем Шкураковим та Міністром транспорту та будівництва Словацької Республіки Андреєм Долежалом.

Як повідомив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький, головною темою перемовин було питання безперебійної роботи Міжнародного аеропорту “Ужгород”, можливість збільшити часовий коридор для авіарейсів, які здійснюються чи ще можуть здійснюватися з Ужгорода.

“Сподіваємося на плідні перемовини зі словацькою стороною і збільшити цей проміжок, аби була можливість додати кілька напрямків з Ужгорода, створити комерційно привабливі умови для авіакомпаній і, зрештою, для самого летовища. Окрім того, обговорили питання розміщення світлосигнальної системи в аеропорту, а це так чи інакше стосується і Словацької республіки. Тому нам потрібна підтримка на найвищому рівні обох держав, аби летовище могло працювати увесь рік і за будь-якої погоди”, – написав Білецький на своїй сторінці у Facebook.

 

618e4e17ee599229854831

Як ми розповідали, нещодавно компанія WIND ROSE, яка здійснює авіаперельоти між Ужгородом і Києвом, повідомила про призупинення перельотів на осінньо-зимовий період. Згодом в Закарпатській ОДА уточнили, що мова йде про зменшення кількості польотів до двічі на тиждень.

Однак тоді ж було повідомлено про проблеми, які виникають у зимовий період. У першу чергу це стосується облаштування стоянки для антикригової обробки літаків, а також питання світлосигнальної системи в аеропорту “Ужгород”.

Як розповів виданню InfoPost Мирослав Білецький, наразі обидва питання активно вирішуються. Зокрема, в аеропорт з Борисполя прибув спеціальний автомобіль для антикригової обробки літаків і поки він проходить сертифікацію, аеропорт “Ужгород” може використовувати подібний автомобіль з Львівського аеропорту. Також вже на стадії завершення оформлення документів на експлуатацію спеціальної стоянки літаків, де їх оброблятимуть антикриговою сумішшю.

“Що стосується світлосигнальної системи, то тут нам потрібна підтримка з боку Словаччини і ці питання також сьогодні обговорювалися. Справа в тому, що світлосигнальна система нашого аеропорту на 900 метрів заходить в глибину Словаччини. Частково вона пролягатиме і по приватних ділянках і вирішення цього питання є в компетенції органів влади в Словаччині. Так само в їхній компетенції питання вирубки частини дерев на словацький стороні, які заважають посадці літаків. Це питання також обговорювалося і є сподівання на їхнє оперативне вирішення”, – сказав перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.

Нагадаємо, сьогодні, 12 листопада, в Ужгороді пройшла зустріч прем’єр-міністрів України Дениса Шмигаля та Словацької Республіки Едуарда Геґера. Основні питання, які обговорювали керівники урядів двох країн, стосувались роботи Міжнародного аеропорту “Ужгород”, енергетичної співпраці та розвитку національних меншин обидвох країн.

InfoPost.Media

Фото: Закарпатська ОДА


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі