fbpx
11 Листопада, 2021

12 листопада прем’єри України та Словаччини зустрінуться в Ужгороді. Про що говоритимуть

Редакція Infopost.Media зібрала всі деталі зустрічі керівників урядів двох сусідніх країн, яка готувалася останні півроку та щонайменше двічі переносилася.

Хронологія

У п’ятницю, 12 листопада, у Закарпатській області пройде зустріч прем’єр-міністрів України та Словацької республіки: Денис Шмигаль проведе перемовини з Едуардом Геґером.

Планується, що керівник українського уряду прибуде в Ужгород літаком у п’ятницю зранку, а зустріч з словацьким колегою відбудеться вже на КПП “Ужгород – Вишнє Нємецьке”.

Heger Shmyhal

Тема зустрічі

За інформацією Infopost, керівники уряду 2-х країн планують не просто обговорити весь спектр двосторонніх відносин, який насправді не такий вже й широкий, але й окремо сфокусуватися на темі прикордонної інфраструктури та експлуатації міжнародного аеропорту “Ужгород”, що не було би можливим без використання словацького авіапростору.

Детальніше про це рекомендуємо почитати в нашій окремій публікації, адже йдеться не тільки про використання авіапростору Словаччини, з чим проблем ніколи не було, а й про супровід українських літаків територією Словаччини Украерорухом.

Також прем’єри відвідають школу в Ужгороді, де викладають словацькою та українською мовами.

Родзинкою зустрічі прем’єрів має стати презентація словацької стратегії двосторонніх відносин з Україною. Цей документ готувався групою словацьких експертів на чолі з радником Едуарда Геґера та експерта по Україні Александра Дулеби.

Окремі деталі цієї стратегії пан Дулеба презентував у ході дискусії на одній з панелей форуму Re:Open Zakarpattia.

Якщо коротко, то суть цієї стратегії полягає в тому, що українсько-словацькі відносини варто наповнити та перезапустити через більш активну співпрацю прикордонних регіонів двох країн через інструменти транскордонної співпраці та політики сусідства ЄС.

“В Ужгороді також відбудуться двосторонні переговори між прем’єр-міністрами, де обговорюватимуться стратегії подальшого розвитку взаємовідносин, зокрема підтримки реформ в Україні та європейської інтеграції, упорядкування міжурядових комісій, покращення умов економічного та торгового співробітництва, транскордонної інфраструктури, розвитку та транскордонного співробітництва”, – анонсує візит прес-служба уряду Словацької Республіки.

Нюанси

Саме через підготовку цієї словацької стратегії та її презентації саме на прем’єрському рівні Братислава двічі просила Київ перенести цю зустріч на Закарпатті – спершу вона готувалася на вересень, тоді на кінець жовтня.

Ще один нюанс, який вигулькнув несподівано напередодні зустрічі прем’єрів – це робота аеропорту Ужгород, що було вкладено у порядок денний зустрічі керівників уряду двох країн, при чому як історія успіху. Натомість, наприкінці жовтня компанія Windrose, яка наразі єдина здійснює рейси на і з Закарпаття, заявила про припинення регулярного авіасполучення. Однак, за інформацією Infopost, після серії перемовин з компанією в тому числі на урядовому рівні, компанія відновила сполучення, скоротивши лише кількість рейсів на тиждень з 3-х на 2.

__

Зауважимо, що з початку листопада це вже буде друга такого рівня подія на Закарпатті. Перша – форум Re:Open Zakarpattia 2021, участь в якому взяв міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, виступивши з візійною прмовою про Центральну Європу та місце України в ній, а також посли 6 країн, євродепутатка Віола фон Крамон, велика кількість українських та іноземних експертів та політиків.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі