fbpx
09 Листопада, 2021

Асоціація України з ЄС дасть поштовх розвитку Східної Словаччини – експерт

Асоціація України з ЄС дасть поштовх розвитку Східної Словаччини – експерт

Словаччина зацікавлена у євроінтеграційних процесах України та її асоціації з ЄС. Це допоможе краще розвинути торговельні відносини та дати поштовх розвитку Східної Словаччини. 

Про це заявив у ході ІІ форуму ідей та рішень “Re:Open Zakarpattia” експерт Асоціації словацької зовнішньої політики Александр Дулеба.

Img 0860

“Центральна Європа складається з тих країн, які пройшли трансформацію після розпаду Радянського Союзу. Це скоріше політичне, а не географічне визначення. і це добре, що Україна прагне стати європейською країною з демократичними цінностями”, – зазначив він.

За словами аналітика, у євроінтеграційному напрямку України є кілька шляхів, і це не обов’язково пряме членство. 

“Для України дуже важливо впроваджувати угоду про асоціацію, оскільки якщо це буде здійснено ефективно, то вона отримає статус, аналогічний, скажімо, до статусу Норвегії”, – сказав Александр Дулеба. – “Є чітка відмінність між членством в ЄС та євроінтеграцією. Моделі Швейцарії, Норвегії та Ісландії показують, що може бути не тільки політичне членство. Ці країни є асоційованими членами Шенгенської зони і вони фактично повністю інтегровані в загальний європейський простір, однак не є членами Євросоюзу”.

Як зазначив спікер, Словаччина підтримує кроки України щодо відновлення територіальної цілісності та євроінтеграції. За його словами, це додасть поштовху для розвитку східної частини Словаччини.

“У Словаччині є регіональні відмінності – західна частина більш розвинена за східну. Тож якщо Україна реалізує угоду про асоціацію, то це сприятиме покращенню економічних торговельних відносин між країнами. Коли ми допомагаємо Україні з євроінтеграцією – ми допомагаємо самі собі”, – резюмував аналітик.

На його думку, між двома країнами є всі інституційні та юридичні підстави і база для того, щоб домовлятись про тісніші відносини.

Свою підтримку євроінтеграційних процесів в Україні висловив і офіційний представник Словаччини. Надзвичайний і Повноважний Посол Словаччини в Україні Марек Шафін анонсував зустріч між прем’єр-міністрами України та Словаччини, у ході якої словацький прем’єр Едуард Хегер представить стратегію розвитку двосторонніх відносин.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі