fbpx
03 Грудня, 2021

За підтримки Угорщини: на Закарпатті анонсували старт програми наставництва для підприємців

За підтримки Угорщини: на Закарпатті анонсували старт програми наставництва для підприємців

На Закарпатті офіційно оголосили про нову програму для підприємців-початківців за підтримки уряду Угорщини. Презентація проєкту відбулося у Берегові, в Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ.

Програма наставництва спрямована для надання професійної допомоги молодим підприємцям у вирішенні їхніх професійних проблем, закладаючи таким чином основу для розвитку згуртованої угорської бізнес-спільноти на Закарпатті, інформує Кarpataljalap.

Mentorprogram Indul Karpataljanz 3

У інших країнах Карпатського басейну (Румунія, Сербія, Словаччина), в регіонах де проживають угорці, подібну програму ефективно втілюють уже кілька років.

З 2016 року уряд Угорщини підтримує серію тренінгів для молодих угорських підприємців, які мешкають за кордоном, а наступного року почнеться проект для сімейних підприємств.

Учасників привітали через онлайн-зв’язок Державний секретар з питань національної політики Угорщини Арпад Янош Потапі, а також голова Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) та Закарпатського центру економічного розвитку “Еде Еган”. Василь Брензович.

Держсекретар під час виступу зазначив, що Угорщина протягом останніх дванадцяти років підтримувала угорців Закарпаття і, незважаючи на всі труднощі, програма, яка зараз стартує, – є ще одним яскравим доказом такої підтримки.

Основна мета – сприяти процвітанню закарпатців на своїй рідній землі.

“Головний меседж програми наставництва – міцно триматися за руки представникам закордонних громад, зокрема, підприємців. Підприємці, в свою чергу, допомагатимуть один одному на місцях. Наставники, які вже мають добре функціонуючий бізнес передадуть підопічним свій досвід і набуту мережу контактів… Я також дуже сподіваюся, що ментори та підопічні стануть не тільки бізнес-партнерами, але й хорошими друзями один для одного. Вони зможуть вписатися в мережу контактів, яка вже об’єднує економічних суб’єктів Карпатського басейну, і врешті-решт ми зможемо говорити про формування єдиного економічного простору в Карпатському басейні”, – наголосив Потапі.

Голова КМКС Василь Брензович, у свою чергу, нагадав, що 30 листопада, рівно рік тому сталися події, які не дозволяють нині бути присутніми на заході в Берегові особисто ані йому, ані Арпаду Яношу Потапі.

“Сподіваємося, що незабаром ситуація зміниться. Але тим часом надзвичайно важливо, щоб Угорщина і надалі підтримувала угорців Закарпаття і продовжувалися програми, які сприяють економічному розвитку нашої громади”, – наголосив Брензович.

 

Читай також:

Наразі керує онлайн з-за кордону: Брензович залишився керівником КМКС – Товариства угорців Закарпаття

 

Зазначається, що на участь у програмі запрошуються молоді угорські підприємці-початківці із Закарпаття, які хотіли б вчитися у місцевих, більш досвідчених підприємців. Наставники допомагатимуть знайти рішення їхніх проблем і викликів за допомогою професійної програми.

На учасників також чекають тематичні лекції та тренінги, які допомагатимуть один одному в тематиці розвитку бізнесу в групах та індивідуально.

Програма складається з п’яти одноденних заходів. Реалізація відбуватиметься у змішаній формі з двома онлайн-зустрічами та трьома спільними заходами.

Нагадаємо, нещодавно голова КМКС Василь Брензович у інтерв’ю розповів про життя в Будапешті, особливості Закарпаття та своє ставлення до так званого “виборчого туризму”.

Крім того ми розповідали про те, як Угорщина розвиває мережу професійно-технічної освіти на Закарпатті. Угорський уряд декілька років тому розпочав активно підтримувати розвиток професійно-технічних закладів в Україні. Так звані Центри професійного навчання відкриті та діють вже у Великій Доброні та Пийтерфолво.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі