fbpx
29 Листопада, 2021

З понеділка у Словаччині роботодавці самі повинні організувати тестування на COVID для своїх працівників

З понеділка у Словаччині роботодавці самі повинні організувати тестування на COVID для своїх працівників

Тестування працівників, які не вакциновані або не перехворіли на COVID-19, роботодавці з понеділка (29 листопада) повинні забезпечувати самостійно. Вони повинні закупити тести, облаштувати відповідне приміщення, забезпечити відповідальну особу, а також подбати про утилізацію відходів тестування.

Про це йдеться в інструкції, оприлюдненій словацьким Міністерством охорони здоров’я.

Роботодавці Словаччини організовують тестування на COVID

Тестування буде обов’язковим кожні сім днів, а роботодавці також прийматимуть підтвердження негативного тесту з мобільних пунктів відбору проб для доступу на робоче місце.

Згідно з інструкцією, кожен роботодавець зобов’язаний забезпечити достатню кількість антигенних тестів. Міністерство охорони здоров’я встановлює регульовану ціну цих тестів у розмірі п’ять євро за штуку. Ці кошти компенсує держава. Держава також оплатить роботодавцю саму процедуру проведення тестування в розмірі одного євро на одного працівника. Необхідні засоби захисту роботодавець повинен надати за власні кошти.

У посібнику також вказується кількість проведених тестів. Оскільки інструкція дійсна до кінця року, за кожного працівника, який не вакцинований та не захворів на COVID-19 протягом останніх 180 днів, держава заплатить максимум п’ять тестів відповідно до фактичного тестування.

Роботодавець також повинен призначити уповноважену особу, яка буде контролювати належне виконання процедури тестування на антиген і вести облік його результатів.

Варто нагадати, що у Словаччині уряд прийняв рішення про введення двотижневого локдауну, а до цього в країні відмінили традиційні різдвяні ярмарки. Крім того на карантин для туристів закрилась Австрія. Через закриття готелів, хостелів, торгових центрів, кафе та ресторанів поїздки до Австрії з туристичною метою є неможливими.

Крім того в останні дні все більше країн Європи почали виявляти новий штам коронавірусу під назвою “Омікрон”. Його наразі вважають потенційно найбільш заразним, оскільки він містить вдвічі більше мутацій, ніж попередній штам “Дельта”.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі