fbpx
24 Листопада, 2021

У Словаччині вводять двотижневий карантин

У Словаччині вводять двотижневий карантин

Сьогодні на засіданні уряду Словаччини було прийняте рішення про введення двотижневого локдауну.

Про це повідомив міністр економіки Ріхард Сулік.

Знімок екрана 2021 11 24 о 18.12.48

За словами Суліка, у Словаччині будуть закриті всі ресторани та магазини, крім продуктових. При цьому, школи в Словаччині закриються останніми.

“Школи закриватимуться останніми, ми наполягаємо на тому, щоб вони залишалися відкритими. Ми також згодні, що тестування в школах має бути обов’язковим”, – сказав Сулік. “Ми не хочемо виховувати покоління неосвічених дітей”, – додав він.

Міністр економіки зазначив, що в попередній період школи були закриті дуже довго.

Консорціум експертів запропонував обмежити навчання на денній формі навчання для учнів початкової, середньої та вищої школи періодом з 25 листопада по 3 грудня. Також слід скасувати всі позашкільні заняття дітей. На їхню думку, у початкових школах та дитсадках має бути збережено лише денне навчання.

З початку наступного тижня на робоче місце зможуть виходити лише вакциновані працівники та такі, які хворіли на COVID-19 протягом останніх 180 днів. Інші працівники повинні будуть проходити тестування на робочому місці кожні сім днів. Цей режим має діяти до кінця року.

Тестування проводитимуть безпосередньо на робочому місці, хто буде контролювати результати, поки не ясно. За словами Суліка, це мають бути не фельдшери, а, наприклад, особи, призначені роботодавцем. Міністр не виключив, що в разі подальшого погіршення ситуації з пандемією інтервал тестування може бути скорочений.

Згідно з постановою уряду, тести нададуть роботодавці, а їх вартість має бути обмежена п’ятьма євро. За словами Суліка, захід має діяти протягом п’яти тижнів. Витрати на тестування відшкодовуватимуться Мінекономіки раз на п’ять тижнів на підставі заяви роботодавця в січні наступного року.

Нагадаємо, напередодні прем’єр-міністр Словаччини Едуард Геґер публічно підтримав обов’язкову вакцинацію від COVID-19. Адже у Словаччині в останні дні зафіксували рекордні показники захворювання в країні.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі