28 Листопада, 2021

ЄС посилює карантинні обмеження через новий штам коронавірусу “Омікрон”

ЄС посилює карантинні обмеження через новий штам коронавірусу “Омікрон”

Все більше країн Європи виявляють новий штам коронавірусу під назвою “Омікрон”. Його наразі вважають потенційно найбільш заразним, оскільки він містить вдвічі більше мутацій, ніж попередній штам “Дельта”.

Так, нові випадки заражень виявили в суботу, 27 листопада в Німіччині, Італії, Бельгії, Ізраїлі та Гонконгу, передає інформаційне агентство АР.

covid

При цьому у німецькій Баварії випадки нового штаму виявили у подорожуючих, які прибули до аеропорту Мюнхена 24 листопада, їх ізолювали. Ізраїль після виявлення випадків нового варіанту коронавірусу заборонив в’їзд іноземцям і ввів карантин для всіх ізраїльтян, які прибувають з-за кордону.

Також два випадки зараження зафіксували у Великій Британії. Після цього в країні посилили карантинні вимоги і тестування прибулих з-за кордону.

В Італії штам “Омікрон”виявили у прибулих з Мозамбіку, а в Чехії вивчають підозрілий випадок у людини, яка до цього повернулась із Намібії.

Попри застереження ВОЗ від надмірних реакцій країн до того як новий варіант вірусу детальніше вивчать, багато держав уже ввели обмеження на авіарейси з ПАР, який вважають місцем походження штаму “Омікрон”.

Уряд Південноафриканської республіки гнівно відповів на заборони на поїздки, які, за словами його представників, “схожі на покарання Південної Африки за її передове геномне секвенування та здатність швидше виявляти нові варіанти”. У ПАР заявили, що намагатимуться переконати країни, які запровадили обмеження, переглянути їх.

Кілька фармацевтичних фірм, включаючи AstraZeneca, Moderna, Novavax і Pfizer, заявили, що вони планують адаптувати свої вакцини до штаму “Омікрону”. За прогнозами Pfizer та її партнера BioNTech очікується, що змінити вакцину буде можливо приблизно за 100 днів.

Нагадаємо, у Австрії анонсували обов’язкову вакцинацію від коронавірусу через високі темпи захворювань у країні та низький рівень кількості щеплень. Нововведення уряду мають вступити в силу з 1 лютого 2022 року.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі