Аналітика 09 Серпня 22:00

Як EdEra допомагає національним спільнотам заглиблюватися в Україну

Ще в 2012 році українець Ілля Філіпов разом з товаришем онлайн пройшов курс Массачусетського технологічного інституту (MIT) “Circuits and electronics”. І саме тоді виникла ідея створити платформу навчальних онлайн-курсів в Україні. При цьому головним завданням було створити такі курси, які були б цікавими та інтерактивними.

Ілля зібрав групу однодумців, головним чином випускників Київських вишів. Команда винаймала квартиру, купили деяку апаратуру і почали створювати онлайн-уроки.

Свою програму вони назвали Educational Era, або просто EdEra.

26171111 1647640965279404 7823976676262669715 O

З чого починалась платформа

Створивши перші курси, “едерівці” викликали їх в інтернеті і на них тоді підписалося всього 150 чоловік. Але вже всього через рік, 1 лютого 2017, року у партнерстві з громадською спілкою “Освіторія” EdEra запустила новий відкритий онлайн-курс “Лайфхаки з української мови”, а 1 квітня — з літератури. Ці курси стали неймовірно популярними. Від перших днів на них зареєструвалися десятки тисяч людей. Самі ж засновники Студії кажуть, що всі, хто пройшов ці курси, потім склали ЗНО на 180+ балів.

А ще через рік  EdEra створила щонайменше 1000 освітніх роликів. Частина з цього — цілі курси або ж окремі освітні відео.

Зараз 80% всіх продуктів команди це курси у вільному доступі і 20% – платний контент на якісь конкретні корпоративні замовлення.

У 2016 році тодішня міністерка освіти Лілія Гриневич запропонувала EdEra співпрацю. Командою EdEra Було створено та викладено на обговорення онлайн-підручники для початкових класів, а потім для 5-9 класів. Ніхто навіть не сподівався, що обговорення буде таким жвавим. По першому курсу було понад 9000 коментарів, а по другому ще 7000.

Ці коментарі-зауваження опрацювали експерти і так було створено відеорекомендації для вчителів.

Проєкт фінансувався не державою, а фондом “Відродження”.

117815924 3320808247962659 5364550457342578826 N

Зараз EdEra  це – потужна студія онлайн-освіти. Тут створюють онлайн-курси не лише для учнів шкіл чи студентів, але й для вчителів і для працівників різних сфер.

Як карантин допоміг EdEra масштабуватись

Найбільш відчутно потреба в онлайн освіті постала в умовах карантину. Міністерство освіти не просто рекомендувало онлайн-курси EdEra під час навчання в умовах карантину, але й надало Студії ліцензування для онлайн-курсів вчителів початкової освіти.

Щоб були зрозумілі масштаби, то ось деякі цифри: цей курс проходять близько 230 тис. вчителів. Це перший онлайн-курс, який використовувався для підвищення кваліфікації вчителів і його офіційно потрібно проходити. Від самого початку, з 2018-го року, коли перші класи в школах набирали 22 тис. вчителів, для них було обов’язковим цей курс закінчити. Але в реальності курси тоді пройшли аж 150 тис. вчителів початкових класів.

У планах Студії виходити на закордонні ринки і робити англомовні онлайн-продукти для англомовного користувача. Сам керівник Студії онлайн-освіти EdEra Ілля Філіпов у численних інтерв’ю казав, що онлайн-освіта – це круто, але навряд чи вона в майбутньому замінить “живі” уроки з викладачем. Можливо, тут справа у харизмі, у прикладах з власного досвіду і багато інших чинників. Але онлайн-освіта наразі вже міцно вкорінилася в Україні. І попри те, що багато батьків учнів нарікали на те, що учні з дому через інтернет не отримуватимуть тих знань, які вони мали, відвідуючи школи, тенденція свідчить про зворотнє – онлайн-освіта є не просто зручнішою, але при якісному контенті та креативній подачі має значно більший ефект.

А ще EdEra корисна тим, що вона завжди попереду. Для того, щоб ввести курс в школі, потрібно пройти купу бюрократичних перепон, а потім ще видати друковану версію курсу.

Навчаємося разом

Тут прикладом може бути курс вивчення української мови в школах національних меншин. Держава зробила ставку на більш поглиблене вивчення української мови в таких школах, але навчити вчителів методиці таких уроків, видрукувати програми навчання та підручники – все це займає багато часу.

10275385 782641621779347 3003082878433972868 O

Як нам розповіла менеджерка відділу партнерств студії EdEra Марія Чєрнова, з цією метою було розроблено Онлайн-курс “Викладання української в класах із навчанням мовами національних меншин”. Цей курс передбачений, у першу чергу, для вчителів української мови та літератури, але розробники переконують, що він є корисним і для адміністрації шкіл, для чиновників від освіти і навіть для батьків школярів. Його розробили у рамках програми “Навчаємося разом” між Україною та Фінляндією, яка реалізується у підтримку реформи “Нова українська школа”.

Цей курс навчить, як ефективно планувати уроки мови, які стратегії навчання та викладання застосовувати, чим різняться оцінювання для навчання й оцінювання результатів навчання, як реалізувати формувальне оцінювання, як ефективно проводити онлайн-уроки в умовах карантину, як залучати батьків і членів спільноти до мовного навчання учнів.

53524763 319715318686573 1305966994842976256 N

“В Україні комплексних аналогів такому курсу не було, для даної цільової аудиторії розробляється доволі мало продуктів і все, по суті, лишається на плечах вчителів, адміністрацій шкіл та залежить від їх ініціативи. Діти мають відчувати себе прийнятими та щасливими в Україні і даний курс був створений якраз для того — допомогти їм правильно адаптуватися в систему освіти в Україні. Саме тому нашій команді та партнерам було важливо зробити цей продукт якісним, безкоштовним та доступним для всіх”, розповіла нам Марія Чєрнова.

Якщо ж говорити стосовно форматів, то курс складається з шести модулів, у кожному з яких перебачено відеолекції від експертів — у них подано основну, найважливішу інформацію курсу; додаткові матеріали, які вчителі зможуть використовувати у своїй повсякденній роботі та тестові і практичні завдання, які допоможуть закріпити вивчений матеріал.

EdEra веде експансію на Закарпатті

Наразі цей курс активно вивчається вчителями на Закарпатті. Як нам розповіла вчитель початкових класів угорськомовної школи №10 Ужгорода Катерина Пейчі, після започаткування програми Нової української школи, цей курс є обов’язковим.

Курс цікавий своєю інтерактивністю. Цікаві відео та інструкції. Тут більше сучасної методики викладання, я б навіть сказала, психології. Ну і тести, які ми повинні пройти. Я б не сказала, що вони легкі, але курс надає потрібні знання. Є навіть форум, на якому можна спілкуватися з іншими учасниками курсу, дискутувати, давати свої пропозиції“, каже Катерина Пейчі.

Експертами курсу є:

Мелоді Костюк виконувачка обовʼязків директора відділу навчальних програм середньої школи Міністерства освіти Альберти (Канада), авторка навчальних програм і посібників, учителька зі значним досвідом викладання української як другої мови;

Ірина Унгурян кандидатка педагогічних наук, місцева координаторка проєкту “Навчаємось разом”, тренерка НУШ, доцентка кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою ІППО Чернівецької області, член робочої групи з розроблення Державного стандарту початкової освіти.

Ігор Хворостяний кандидат філологічних наук, радник із питань мови проєкту “Навчаємось разом”, учитель української мови та літератури, автор навчальних посібників й онлайн-курсів, член робочої групи з розроблення Державного стандарту базової середньої освіти.

 

Петро Гойс, спеціально для InfoPost.Media,

усі візуалізації взяті з офіційних сторінок проєкту


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі
Теги
Andrej Babiš ANO Charmsove Deti COVID COVID-19 Csillag D1 DC Comics DIO eHranica Facebook Fidesz GPS Henley Igor Matovič Infopost Ivan Korčok Karpaty KMKSZ KÜRTŐSKALÁCS Latvia Lidl Liget Liget Budapest Luzhanka MÁV media Nagyberegi OLO Panic Button PET Kupá Petr Fiala Pfizer Piráti+STAN Podzemne Hnutie QR Romania SaS Sinopharm Skoda Škoda Auto SkyUp SPD SPOLU Sputnik Tid(y)Up Tokaj UCEF Unicum Via Carpatia VUC wizz air ZEVO аварія авіарейс авіасполучення авіація австрія авто автобан автомагістраль автомобіль автострада агресія агрохолдинг аеропорт аеропорт Ужгород азартні ігри Азов айкідо акція Албанія алкоголь алфавіт Альберт Газда Альянс Ангелус Андреа Бочкор Андреа дель Верроккйо Андрей Бабіш Андрій Любка Андрухович аномалія анонім античність армія архітектура асоціація АТБ Бабкіна Байден Балкани Бая Маре безвіз безробіття Белград Берегово Бернадетт Сель Бетмен бібліобус бібліотека бізнес білборд Білецький Білорусь блокування Борша борщ Бразилія Братислава Брензович Будапешт будинок будівлі будівництво Бузарест Буковина Бураш Бухарест Вадаш Вадул-Сірет вакансії вакцина вакцинація вартість Василь Брензович Василь Вишиваний Ватикан Велика Добронь Великі Береги Великобританія велосипед велосипедист Венера Верховина Ветеранська миля вибори видавництво Комора викладання виробництво виселення Вишеградська четвірка Вишиваний Вишнє Нємецке відкрите небо Відродження відходи візит війна війська Вільгельм фон Габсбурґ ВНЗ водій вокзал вчитель Габсбург Габсбурґа газ газопровід газосховище Газпром Галичина генсек генсек НАТО ГЕС Гобітхіл Гогольфест Головко голодомор Голокост голосування госпіталізація гральні заклади грант Греція громадянство Грузія Гуйяш гунгарікум дамба Данілов Данніган Данте Аліг'єрі ДахаБраха Дебрецен дезінформація Делі Дельта демократія демонтаж депутат дерева Держдеп держдума дефіцит дзьодо диверсант диверсія диктант диплом дипломат дипломна робота дисидент дискаунтер дистанція Діброва Діти Хармса Дія Дні України додаток Донбас донор донорство допомога дорога ДПСУ дрон ДТП Дубровник Дуда Дунай Еган Еде експерт експорт емігранти еміграція епідемія Ерош Пішта Естонія євроінтеграція Єврокомісія Європа Європарламент Європейський Союз Євросоюз ЄС Жиліна жовтень Забужко завод Загайкевич Закарпатська область Закарпаття закон закон про освіту залізниця замок заробітна плата заробітчани Захонь заява збірка згуртованість Зеленський землетрус земля ЗМІ ЗНО Золтан Бабяк зона Зоя Казанжи Зріні зростання іайдо ігри ігроманія ідентичність імміграція іноземці інспекція інститут інтеграція інтернат Інтерсіті інформація Італія Кабмін кадри Казанжи Канада канал карантин Катерина Бабкіна Київ Китай Кішварда класик КМЄС КМКС КМУ книга коаліція ковід Комаром конкуренція Конституція консульство контрабанда конфлікт кордон коронавірус коронаірус Корчок Косино коференція Кошице Кошицький край кредит Крим кримські татари Кулеба культура купівля курорт курси курси словацької кухар Кюртешколач лазні Ласло Палкович Латвія латиниця Легинь Ленінград летовище Литва лікарня літак література літка Лорінц Ночо лоукост лоукостер Луганськ Лукашенко Лунык Львів Львівщина Любка Ляшко магістраль Макрон маніпуляція Марго-2021 Марсель Онисько марш Матович медик медики медицина медична сестра медсестра меншина меншини мер Меркель МЗС мігранти міграція Мідянка Мікеланджело Міллер міністр Мінрегіон Мінфін міст місцеві вибори Мішкольц мова МОЗ Молдова Москва музей музика Мукачево мультикультуралізм муніципалітет навчання НАТО Нафтогаз національні меншини нацменшина нацменшини нерухомість Нижнє Селище Нижня Апша Німеччина Нова Зеландія Новоросія Нолан НУШ обгін область обмеження обсерваторія ОДА Одеса окупація Онисько онлайн опера опитування Орбан освіта освітній закон Охрид палінка пандемія Папа Римський паприка парк парламент партія паспорт паспортизація пендлер пенсійна система пенсія Первый балтийский канал перевезення переклад перекриття Перемишль перепис переробка Перечин персонал Петер Фіала петиція Петро Мідянка Пийтерфолво письменник письменниця Північна Македонія Північний потік Північний потік - 2 підготовка Підкарпатська Русь підпал підтримка плагіат пластик ПЛР події подорож поезія пожежа поїзд Полачек політик політика політики Польща понтифік посол посольство потяг поштовх правила Прага працевлаштування праця президент прем'єр прем'єр-міністр премія проби продукти проект пропаганда протест професійно-технічна освіта Прудентополіс Пряшів пункт пропуску Путін радіо радіодиктант Ракоці Растіслав Трнка регіон рейс рейс Київ Ужгород рейс Ужгород Київ рейтинг реклама рекрутинг ремонт Реткозі реформа Рига рішення РНБО робота розвиток ром роман роми ромська школа російська мова Росія румуни Румунія русини РФ С14 Сабольчверешмарт салямі саміт самоізоляція САП Сату Маре СБУ сейсмологи секретар село сепаратизм Сербія Сергій Жадан сертифікат сигарети Сійярто сіль сім'я Сіярто сканер скульптура слова словацька культура Словаччина смаколики сміттєзвалище сміття Солотвино сортувальна лінія сортування соціалізація соціологія спецслужба Спліт ставлення Станіца стереотип Столтенберг студенти супермаркет супкультура Схід Опера Східне партнерство США табір Таллін Таллінн тариф Тарту Теб та НС телебачення телеграм теракт Тернопіль тероризм терористичний акт Тиса Тімішоара ткацтво ТОП традиції транзит трансплантація транспорт тренер Триль Трнава ТУКЗ – КМКС тунель Турда Турецький потік Туреччина туризм Туро Руді Тячів угода угорська угорська мова угорці Угорщина Ужгород УжНУ Україна українська мова українці Укрзалізниця університет УПА уряд фабрика фактчекінг фейк фонд фортеця форум фото фотограф Франциск Франція Харі Крішнан Харків хоббіти Хоббітон Хорватія художник Хунгарія цигарки ЦПТО червона зона черга Чехія Чоп Чорногорія Чубаров Шанта шахта Шаштин шваби Швейцарія Швеція швидкість школа Шмигаль штам штраф щеплення юрист Юрій Андрухович Янош Адер