fbpx
12 Листопада, 2021

В угорській Ньїредьгазі планують відновити аеропорт – для внутрішніх та міжнародних рейсів

В угорській Ньїредьгазі планують відновити аеропорт – для внутрішніх та міжнародних рейсів

У Ньїредьгазі (центр області Саболч-Сатмар-Берег) відбулась зустріч за участі міністра інновацій та технологій Угорщини Ласло Палковича з керівництвом області. Зокрема йшлося про подальший розвиток прикордонної області.

Міністр наголосив, що одним із ключових завдань є подальший розвиток транспортної логістики в районі міста Загонь, з’єднання регіону з головними транспортними артеріями країни.

“Все це є частиною інвестицій на суму 190 млрд форинтів, які виділяє уряд країни”, – зазначив Палкович.

аеро ніїредьгаза

Щодо міста Ньїредьгаза, то міністр наголосив, що наразі пріоритетом для уряду є реконструкція аеропорту.

“Кілька років тому уряд вирішив створити залізничне сполучення з Грецією, і цьому проєкту передувала велика підготовка. Одним із результатів цього є будівництво залізничного сполучення, лінії V0, що з’єднує Загонь з Дьєром. Це необхідно для того, щоб повною мірою скористатися можливостями, які пропонуватиме залізнична лінія Будапешт-Белград, і підключитися до транспортної системи, що вестиме в Європу з Китаю, Казахстану та Росію через Україну. Таким чином Угорщина стає ключовим вузлом для цієї транспортної системи”, – зазначив Палкович.

За його словами, загалом йдеться про 190 млрд форинтів інвестицій, які будуть спрямовані не лише на вирішення транспортних проблем у прикордонній Загоні та будівництво автомобільних доріг, але й на реконструкцію аеропорту в Ньїредьгазі.

Слід зазначити, що аеропорт у Ньїредьгазі розташований за 3 км від міста і наразі не підходить для посадки великих літаків. З 1968 року він використовується як тренувальна база для пілотів. Аеропорт має в своєму розпорядженні 12 малих літаків різних марок.

Головна злітно-посадкова смуга має асфальтове покриття та довжину 1000 метрів. Регулярні рейси з аеропорту не виконуються.

Цікаво, що у період з 1948 по 1963 рік аеропорт брав участь у внутрішніх повітряних перевезеннях. Зокрема, виконувалися рейси за маршрутом Будапешт-Мішкольц-Ньїредьгаза-Будапешт. На початку 1990-х була спроба відновити рейси до аеропорту Будаорш (Будапешт), однак вона була невдалою. Наразі аеропорт не виконує регулярних перевезень, хоча його послугами у 2019 році скористалося 25 612 пасажирів.

Ласло Палкович наголосив, що аеропорт в Ньїредьгазі є одним із тих пріоритетів в галузі розвитку транспорту, які уряд Угорщини планує розвивати в майбутньому.

“Наразі відбувається аналіз трафіку цього напрямку, але очевидно, що він є дуже перспективним”, – зазначив міністр.

Варто нагадати, що з вересня відновились регулярні авіаперельоти з Будапешта до Києва. Призупинений через пандемію COVID-19 рейс між двома столицями знову запустив лоукостер Wizz Air.  Та ще більш важливою подією є відкриття нового напрямку до другого за величиною міста Угорщини – Київ-Дебрецен-Київ, польоти за цим маршрутом планують розпочати з 15 грудня.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі