fbpx
26 Червня, 2023

В Угорщині більшість не підтримує прийом на роботу іноземних працівників – опитування Pulzus

В Угорщині більшість не підтримує прийом на роботу іноземних працівників – опитування Pulzus

Переважна більшість угорців вважає, що в Угорщині на будь-якій роботі мають бути задіяні насамперед угорські працівники. З іншого боку, 17% вважають цілком прийнятним, аби іноземці заповнювали вакантні посади.

Про це йдеться у результатах останнього дослідження компанії Pulzus.

Так, за даними опитування, більш ніж половина респондентів негативно ставляться до іноземних працівників, при цьому більш скептично налаштовані жінки – 69% проти 53% чоловіків. Значно більша частка чоловіків (23%) підтримує працевлаштування іноземних працівників на батьківщині, ніж жінки (13%). При цьому 17% чоловіків не заперечують проти робочої сили з країн за межами Європи. Для жінок ця частка становить 9%.

52% з вікової групи 18-39 років не підтримують працевлаштування іноземців в Угорщині. Серед 40-59-річних ця частка становить 64%, а серед пенсіонерів становить максимум (71%).

Працевлаштування угорців за кордоном 

Минулого року Pulzus провели опитування серед угорців на тему «Чи думали ви коли-небудь про те, щоб влаштуватися на роботу за кордон?». Його провели у зв’язку з тим, що кількість угорців, які працюють в Австрії досягла свого максимуму за останній період. За статистикою, у сусідній країні офіційно працювало понад 114 тисяч громадян Угорщини.

Серед 4 мільйони працівників в країні 947 000 іноземців, тобто кожен четвертий австрійський робітник є іноземцем.

61% респондентів з Угорщини відповіли, що не планують працювати за кордоном. Проте 33% вже замислювалися над цим.

Основною діяльністю компанії Magyar Target-Pulzus Media Research Kft., скорочено MTM Kft., є виконання конкретних завдань маркетингу, дослідження громадської думки. Основні опитування проводять онлайн на власному сайті або через спеціальний додаток.

В Угорщині не вистачає робочих рук

Нагадаємо, що після коронавірусної кризи особливо на півдні Угорщині, де розташовані великі підприємства, відчувається значний дефіцит робочої сили.

Варто додати, що в Угорщині до епідемії кількість іноземних робітників стрімко зростала. Ще в 2017 році уряд Орбана спростив отримання дозволів на роботу в Угорщині, якими можуть скористатись громадяни сусідніх країн, що не входять до ЄС (тобто України та Сербії). Це було зроблено, щоб зменшити дефіцит робочої сили в багатьох галузях.

З того часу кількість іноземних заробітчан зросла майже у п’ять разів і перевищила 100 000 працівників.

 

Читай також:

Без іноземців не обійтися – на півдні Угорщині відчувається значний дефіцит робочої сили

 

Минулого року, за офіційними даними, лише у приватному секторі бракувало 60 тисяч працівників, а у бюджетній сфері потреба становила 24 тисячі, що також є історичним максимумом. Можливістю покращення ситуації на ринку праці в Угорщині стала хвиля міграції українців, які через країну втікали від війни.  Але, попри значний дефіцит робочих рук в Угорщині, українці найчастіше не планують залишатися там.

Чому українці не залишаються в Угорщині, а їдуть далі у країни Західної Європи?

На це є кілька причин. Одна з них, за даними Угорського Гельсінського комітету, у тому, що деякі біженці не знають про свої права на будь-яку допомогу, оскільки угорська влада не надає їм належної інформації про це. До цього додається той факт, що зміни у регулюванні ще більше ускладнили для них фактичне отримання фінансової допомоги.

Можна назвати ще кілька причин. Одна з них — мовний бар’єр. А найбільша — значно менша середня заробітна плата у порівнянні з іншими країнами Європи.

 

Infopost.Media

Коментарі