fbpx
19 Січня, 2022

Без іноземців не обійтися – на півдні Угорщині відчувається значний дефіцит робочої сили

Без іноземців не обійтися – на півдні Угорщині відчувається значний дефіцит робочої сили

Ринок праці в Угорщині, а особливо – Південної Великої рівнини (Альфельду) значно постраждав від економічної кризи, викликаної пандемією. Рівень безробіття тут різко зріс під час перших її хвиль. Проте за останні два квартали 2021 року навпаки виник дефіцит робочої сили.

Така ситуація склалась одразу в кількох південних областях, пише Dailynewshungary.

Робота в Угорщині

Існує великий попит на кваліфікованих робітників, особливо в харчовій і важкій промисловості, а також на робітників фізичної праці. Автомобільний сектор наразі перебуває у кризі через глобальний дефіцит чипів-напівпровідників, але очікується, що ця сфера відновиться вже у першій половині 2022 року.

Це, ймовірно, створить подальше зростання попит на робочі руки в регіоні, за словами регіонального менеджера WHC Group Марка Бойкана (Márk Bajkán).

WHC Group є найбільшим постачальником кадрових послуг у країні, спеціалізується насамперед на тимчасовому підборі персоналу.

Досліджуючи загальні характеристики ринку праці південного регіону Угорщини, можна побачити, що найбільше робочих місць забезпечує саме автомобільна промисловість та її постачальники, а також компанії, що працюють у виробництві пластмаси, металу та електронній промисловості.

На регіональному рівні наразі найбільша кількість вакансій на підприємствах, які не потребують кваліфікації. Однак потрібні також працівники металургійної промисловості, наприклад зварювальники, верстатники, слюсарі.

Заміщення цих посад є найбільшою проблемою, оскільки працівники з відповідним досвідом зазвичай мають вищі можливості заробітку в західній частині країни та за кордоном.

Чи потрібні Угорщині іноземні робітники?

З відновленням автомобільної промисловості з другого кварталу 2022 року можна очікувати величезного попиту на робочу силу. Тож, на думку менеджерів WHC, вирішити це питання можливе завдяки працевлаштуванню працівників з інших країн.

“Що стосується працівників з третіх країн, ми виявили, що підприємства, які належать угорцям, наразі обережніше ставляться до такого варіанту. Але транснаціональні компанії відкриті для найму іноземних працівників, оскільки кількість людей працездатного віку в Угорщині зменшується. Інтеграція прикордонних працівників у виробництво може забезпечити найшвидшу та найефективнішу відповідь на нестачу робочої сили”, – пояснює регіональний менеджер WHC Group.

За його словами залучення іноземних робітників – це тимчасовий захід. Він не шкодить, а навпаки допомагає відновити економіку та зберегти постійні робочі місця для угорців.

Очікується також, що підвищення мінімальної заробітної плати позитивно вплине на збереження робочої сили в областях Бекеш і Чонград.

У області Бекеш наразі середній заробітки одні з найнижчих (205 000 форинтів у першому кварталі 2021 року), у Чонграді ситуація трохи краща (236 000 форинтів у першому кварталі 2021 року).

“Очікується, що, середня заробітна плата буде зростати, а роботодавці намагатимуться компенсувати нижчу базову заробітну плату різними пільгами”, – пояснює Марк Бойкан.

Варто додати, що в Угорщині до епідемії коронавірусу кількість іноземних робітників стрімко зростала. Ще в 2017 році уряд Орбана спростив отримання дозволів на роботу в Угорщині, якими можуть скористатись громадяни сусідніх країн, що не входять до ЄС (тобто України та Сербії). Це було зроблено, щоб зменшити дефіцит робочої сили в багатьох галузях.

З тих пір кількість іноземних заробітчан зросла майже у п’ять разів і зараз перевищує 100 000 працівників.

Очікується, що тенденція до зростання іноземної робочої в Угорщині збережеться: у вересні 2021 року набула чинності постанова уряду, яка регламентовано полегшує працевлаштування та проживання громадян з третіх країн, в тому числі й з України.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі