26 Квітня, 2022

Українці з Естонії запустили платформу для бізнесу за кордоном DopomoGo

Українці з Естонії запустили платформу для бізнесу за кордоном DopomoGo

У березні для українців запрацювала онлайн-платформа DopomoGo, яка допомагає шукати послуги, що надаються українцями та для українців за кордоном. Стартував сервіс із Естонії, проте має міжнародні амбіції та покликаний об’єднувати українців навколо українського бізнесу не тільки у Європі.

Infopost.media поспілкувався із засновником та одним із творців платформи Сергієм Сіроухом, який вже два роки живе в Естонії та вирішив таким чином допомогти своїм співвітчизникам.

 

 

278904545 369443975131236 2480687506418765203 N

Але передусім контекст виникнення проекту та чому Естонія має бути у фокусі нашої уваги.

Естонія вже прийняла 31 тисячу біженців з України, які покинули свої домівки через російську агресію. З них майже 21 тисяча осіб зареєструвались у країні та планують там залишатись як мінімум певний час. Крім того, до кінця березня Естонія була найбільшим помічником України на душу населення – для підтримки України тут виділили 0,8% ВВП держави та 1/3 рiчного оборонного бюджету.

При цьому, пересічні естонці у своїй більшості співпереживають трагедії, яка торкнулась українського народу. Адже українці є третьою за чисельністю національною спільнотою Естонії та тісно інтегрувалися у місцеве суспільство.

 


Так, загалом в країні, за даними останнього перепису, живе близько 22 тисяч людей, які підтвердили свою українську національність.


 

Це як звичайні працівники, які займають посади у практично всіх сферах життєдіяльності, так і ті, хто відкрив тут свій бізнес. 

Перші дні вторгнення та ідея об’єднання

У перші дні відкритого вторгнення у приміщенні Асоціації українських організацій в Естонії, де раніше зазвичай проводили репетиції різноманітних заходів, організували штаб. Тут почали займатись організацією волонтерської допомоги – збирали спорядження, медикаменти тощо. Але основною допомогою були автівки для військових.

За час активної діяльності вони відправили в Україну близько сотні автомобілів з водіями.

“Інколи водіїв-добровольців, які прагнули поїхати в Україну якомога швидше, ми мусили пригальмовувати, поки не купимо автівки, щоб вони могли їх перегнати до України”, – розповідає голова Асоціації Володимир Паламар. – “Тоді вони їхали до Львова, автомобілі передавали у військові частини, а самі приєднувались до ЗСУ чи ТРО”.

Володимир Паламар

У ході роботи штабу виникла ідея об’єднувати українців. Одним з факторів об’єднання обрали бізнес, які ті ведуть за кордоном або вирішили розпочати після переїзду. Проте, на відміну від схожих проектів, DopomoGo розрахований не тільки на переселенців. Засновники планують, щоб сервіс був актуальним і після завершення війни та був корисним не тільки для новоствореного бізнесу, а й для того, який вже давно успішно працює за кордоном.

Що таке DopomoGo?

Фактично Dopomogo – це сайт із мапою, на якій розробники зібрали українські організації та окремих підприємців, що надають послуги в Європі. 

Функціонал першої версії сервісу дозволяє знайти представників українського бізнесу поблизу, а також поєднати місцевих роботодавців і тих, хто шукає вільні вакансії у різних сферах. За словами розробників, у DopomoGo зараз можна знайти потрібну послугу: від перукаря до медика або юриста.

“У планах – побудувати навколо онлайн-платформи повноцінну активну спільноту українців, які об’єднуватимуться незалежно від своєї локації. Наша команда планує  розробити систему лояльності для учасників цього клубу”, – розповідає Сергій Сіроух.

Над платформою зараз працює інтернаціональна команда волонтерів, які долучаються до роботи віддалено. На початку березня організатори оголосили про пошук розробників. А вже 25 березня почала працювати перша версія проекту.

Просувається платформа наразі завдяки соціальним мережам та “сарафанному радіо”, а також публікаціям у профільних ЗМІ. Паралельно команда працює також над налагодженням підтримки з офіційними органами. Так, зокрема, у посольстві України в Естонії пообіцяли підтримку на своєму рівні.

 


Хоч проект стартував у Естонії, наразі за кількістю доданих бізнесів лідирує Велика Британія.


 

“У нас є легка премодерація учасників мережі, але немає ресурсів і потреби здійснювати поглиблену юридичну перевірку, тож учасники приймають послуги “як є”, – каже Сергій Сіроух. – “Тим більше, що основна функція сервісу перш за все – соціальна. Щоб українці могли відвідати українську кав’ярню, перукарню чи будь який інший сервіс і таким чином підтримати одне одного та розвивати культурні зв’язки.

Наступним кроком після масштабування автори платформи називають внутрішній краудфандинг. За допомогою проекту українці, які планують відкрити або розширити свій бізнес чи провести некомерційний захід зможуть отримати підтримку співвітчизників з усіх куточків світу. Також, за словами Сіроуха, планують додати соціальну функцію, яка підвищить активність учасників мережі.

Проект анонсували як некомерційний, наразі він підтримується власними ресурсами засновників і команди.

***

Для розуміння сприйняття пересічними європейцями ситуації в Україні та їх залученість до допомоги, радимо також прочитати історію подружжя, яке переїхало до Німеччини задовго до війни:

Допомагають навіть пенсіонери: українці розповіли як у Німеччині ставляться до війни проти Росії

 

 

Віталій Дячук спеціально для InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі