Європейський союз 9 листопада 2021 року офіційно виключив Україну зі так званого “зеленого списку” безпечних країн для подорожей, зважаючи на ситуацію з захворюваністю на COVID-19 у країні.
Утім щеплені зареєстрованими у ЄС вакцинами (BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson&Johnson) українці й надалі зможуть їздити до більшості країн Шенгенської зони.
Станом на 10 листопада 8 європейських країн — Бельгія, Данія, Австрія, Чехія, Нідерланди, Хорватія, Естонія і Кіпр — повідомили про готовність приймати у себе українців, попри вилучення України із “зеленої” зони Євросоюзу. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає Суспільне.
Станом на 9 листопада правила в’їзду українців до Угорщини не змінились – громадяни України можуть перетинати українсько-угорський кордон без обмежень, запроваджених у зв’язку з розповсюдженням коронавірусу. Для в’їзду потрібні біометричний паспорт/віза, медична страховка, яка діє на території Європи та фінансове забезпечення. У разі польотів літаком, додатково вимагається негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, отриманий не пізніше 72 годин на момент в’їзду, або український чи угорський сертифікат про повний курс вакцинації. З вакцинованими батьками без обмежень можуть в’їжджати діти до 18 років.
ОНОВЛЕНО. З 11 листопада 2021 року Словаччина змінила правила в’їзду громадян України на свою територію. Тепер громадянам України, які мають намір здійснити приватну або туристичну поїздку до Словаччини, буде дозволено в’їзд до країни тільки у випадку проходження повного курсу вакцинації та відповідного документального підтвердження. Якщо невакцинований громадянин України не підпадає під наведену вище рекомендацію Ради Європи і бажає в’їхати на територію Словацької Республіки, наприклад, з метою туризму, йому буде відмовлено у в’їзді на зовнішньому кордоні.
Румунія раніше внесла Україну до “червоної” зони. Крім того тут для усіх іноземних громадян та осіб без громадянства, які прибувають з третіх країн (крім ЄС, ЄЕП, Швейцарської Конфедерації), встановлюється карантинний режим (за домашньою/задекларованою адресою) на 14 днів незалежно від того, в якій зоні за рівнем розповсюдження COVID-19 знаходиться країна з якої вони прибувають. Самоізоляція може не розповсюджуватись на тих, хто пройшов повний курс вакцинації, має відповідний сертифікат та пройшло 10 днів з моменту завершення повної схеми вакцинації до в’їзду в Румунію.
Зокрема, Кіпр став першою країною ЄС, яка зберегла можливість в’їзду для українців. Умови: повна вакцинація або негативні тести (до і після прибуття).
Після Кіпру, Хорватія також вирішила не закривати свої кордони для українців. Умови подорожей Хорватією для українців не змінилися. Потрібен негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше 72 годин до перетину хорватського кордону, або швидкий тест на антиген, зроблений не пізніше 48 годин до перетину кордону. Також до Хорватії можна потрапити із сертифікатом про щеплення або інші документи.
Естонія також зберегла всі можливості подорожей для громадян, які пройшли повну вакцинацію.
Після вилучення України із “зеленого списку” ЄС для українців змінилися правила в’їзду в Данію. Потрібно додатково підтвердити одужання від COVID-19 або повну вакцинацію від COVID-19 вакциною, схваленою Європейським агентством з лікарських засобів.
Австрія також не забороняла в’їзд вакцинованим українцям за умови, якщо останнє щеплення було зроблене більше ніж за 14 днів до в’їзду, а повний курс — не пізніше ніж 270 днів тому. Австрія визнає вакцини BioNtech/Pfizer; AstraZeneca; Janssen від Johnson & Johnson; Moderna; CoronaVac.
Чехія залишила для українців умови вільного в’їзду за наявності вакцинації. Щоб потрапити до країни треба пройти повний курс щеплення вакцинами Vaxzevria від AstraZeneca, Spikevax від Moderna, Comirnaty від Pfizer/BioNTech, Janssen або Covishield за умови, що після вакцинації другою дозою минуло щонайменше 14 днів.
Нідерланди також зберегли для громадян України, які отримали повний курс вакцинації проти COVID-19, можливість в’їзду за наявності підтверджувальних документів.
З 13 листопада 2021 року для подорожей з України до Нідерландів буде обов’язковим проходження тесту на коронавірус. До подорожі допускатимуться лише ті з громадян, хто може пред’явити негативний тест на коронавірус, навіть якщо є довідка про одужання від коронавірусу чи підтвердження про повну вакцинацію препаратами, затвердженими Європейським агентством з лікарських засобів чи Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
Слід зауважити, що цей список є рекомендацією – чи слідувати їй, вирішує кожна країна Євросоюзу та Шенгенської зони самостійно. Наприклад, міністерство внутрішніх справ Німеччини ще у жовтні прибрало Україну зі списку країн, в’їзд з яких дозволений без обмежень.
Міністр МЗС України Дмитро Кулеба також нагадав, що правила в’їзду до кожної із цих країн треба уточнювати у Консульській службі України. Адже вони можуть постійно змінюватися, в залежно від поточної ситуації.
Фото: informator.ua
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.