fbpx
12 Листопада, 2021

Словаччина змінила умови в’їзду для українців: що варто знати

Словаччина змінила умови в’їзду для українців: що варто знати

З 11 листопада 2021 року Словацька Республіка змінила правила в’їзду громадян України  на свою територію.

Про тимчасове обмеження поїздок до ЄС, які не є необхідними (зокрема, туристичні та приватні поїздки) повідомили у прикордонній службі Словаччини.

Sk Quarantine

Тепер громадянам України, які мають намір здійснити приватну або туристичну поїздку до Словаччини, буде дозволено в’їзд до країни тільки у випадку проходження повного курсу вакцинації та відповідного документального підтвердження.

Окрім COVID-сертифікату ЄС також визнаються сертифікати інших країн, в тому числі в додатку “Дія”, за умови, що такий сертифікат містить необхідну інформацію словацькою, чеською або англійською мовами.

За даними словацьких прикордонників, людина вважається вакцинованою, якщо:

  • минуло принаймні 14 днів, але не більше, ніж 12 місяців, після отримання останньої рекомендованої дози щеплення за встановленою схемою;
  • вакцини, схвалені в ЄС згідно з Регламентом (ЄС) № 726/2004: BioNTech і Pfizer (Comirnaty); Сучасний (Spikevax – попередня назва: COVID-19 Vaccine Moderna); AstraZeneca (нова назва Vaxzevria); Johnson & Johnson/Janssen, Pharmaceuticals (COVID-19 Vaccine Janssen; Covaxin (від індійської компанії Bharat Biotech); Sinopharm (китайська вакцина Sinopharm); Sinovac – CoronaVac (виробництво Sinovac Biotech).

В’їзд до країни дозволено також громадянам України, які мають дозвіл на постійне, або тимчасове проживання на території Словацької Республіки, особам, що є родичами громадян України, які постійно або тимчасово проживають на території Словацької Республіки, або є родичами громадян Словацької Республіки. Обмеження не розповсюджується і на ее вакцинованих осіб, які до цього не підлягали карантину (екіпажі літаків, поїзних бригад, водії вантажівок, працівники ритуальної сфери послуг тощо). Ця категорія осіб також зобов’язана реєструватися на e-hranica.

Якщо невакцинований громадянин України не підпадає під наведену вище рекомендацію Ради Європи і бажає в’їхати на територію Словацької Республіки, наприклад, з метою туризму, йому буде відмовлено у в’їзді на зовнішньому кордоні.

Варто нагадати, що Європейський союз 9 листопада 2021 року офіційно виключив Україну зі так званого “зеленого списку” безпечних країн для подорожей, зважаючи на ситуацію з захворюваністю на COVID-19 у країні. Утім щеплені зареєстрованими у ЄС вакцинами (BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson&Johnson) українці й надалі зможуть їздити до більшості країн Шенгенської зони.

 

InfoPost.Media

Фото: theuk.one


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі