30 Травня, 2022

Україна нарощує експортну інфраструктуру: У Одеській області з’являться стоянки для вантажівок

Україна нарощує експортну інфраструктуру: У Одеській області з’являться стоянки для вантажівок

В Україні розпочали будівництво спеціальних стоянок для великогабаритних машин на автотрасах, що ведуть до міжнародних контрольно-пропускних пунктів.

Виконавцем робіт буде Служба автомобільних доріг Одеської області.

“Через російську військову агресію зросло навантаження на автомобільні дороги української Бессарабії. Для впорядкування транспорту та зниження заторів на автомобільних дорогах, що ведуть до міжнародних контрольно-пропускних пунктів, облаштовуємо спеціальні місця для систематизації руху великовантажних транспортних засобів”, – йдеться у повідомленні служби.

283300660 381841503986702 7934423838910335639 N

Першим етапом будівництва стануть чотири спецмайданчики для великовантажних автомобілів середньою місткістю до 200 транспортних засобів.

Одним з елементів інфраструктури стануть електронні черги. За їх допомогою водії зможуть реєструватись на заїзд, а система інформуватиме учасників дорожнього руху про завантаженість майданчика.

Варто нагадати, що внаслідок морської блокади Росією портів України зросла важливість транспортних шляхів та нарощування автомобільних вантажопотоків. Вони важливі для забезпечення експорту зернових та інших вантажів до Європи.

Логістика вантажних перевезень через війну вже зазнала суттєвих змін. Зараз українське зерно транспортують до Європи через Угорщину. Однак основним коридором для експорту стане один з найбільших портів у Чорному морі Констанца в Румунії. Поки що виробники намагаються перевезти свій врожай до Констанци вантажівками та баржами.

Раніше ми вже наводили 7 аргументів на користь того, що відбудова України в умовах війни проти Росії має початися з модернізації західного кордону. При цьому окрема роль має бути відведена комплексній інфраструктурів пропускних пунктів.

У цьому зацікавлена і Держмитслужба України, яка готова при наявності фінансування продовжити роботи над будівництвом та реконструкцією КПП для подальшого їх введення в експлуатацію. Однак чи знайдуться на даний момент кошти на продовження будівництва наразі невідомо. Натомість, за твердженням представників Держмитслужби, західні донори готові фінансувати будівництво в тих межах, які дозволять негайний запуск пунктів пропуску. Однак у такому випадку введення їх у експлуатацію буде неможливим.

 

InfoPost.Media

Фото: Служба автомобільних доріг у Одеській області


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі