fbpx
06 Грудня, 2021

Угорський театр із Закарпаття отримав український театральний “Оскар” (ФОТО)

Угорський театр із Закарпаття отримав український театральний “Оскар” (ФОТО)

У суботу, 4 грудня в Київському національному академічному театрі оперети відбулася церемонія нагородження переможців Всеукраїнського театрального Фестивалю-премії ГРА.

Перемогу у номінації “За найкращу драматичну виставу” здобув Закарпатський обласний угорський драматичний театр (м. Берегове) з виставою “Це дитя” (режисер Олег Мельничук).

Премія – своєрідний український театральний “Оскар”, який вручають вже вчетверте.

89 професійних театральних колективів з усіх куточків України представили на суд журі свої найкращі прем’єри. До фінального шорт-листу премії потрапили 12 вистав.

театр000

Під час конкурсного відбору п’єсу за мотивами твору сучасного французького драматурга Жоеля Помру було представлено театром угорською мовою, АЛЕ одночас її можна було переглянути онлайн з українськими та англійськими субтитрами.

“Потужна, глибока вистава! Вітаю переможців. Щиро за вас вболівала. І на Закарпаття треба їхати не лише за бринзею і вином, а й щоб відвідати насправді крутий театр у Берегове”, – зазначила у відгуку на Facebook Тетяна Гардашук, доктор філософських наук.

У інших номінаціях переможці наступні:

  • “За найкращу виставу для дітей” – “А хай то качка копне”, Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки.
  • “За найкращу пошуково-експериментальну виставу” – “Чорнобильдорф”, Лабораторія сучасної опери Opera Aperta.
  • “За найкращу виставу камерної сцени” – “Філоктет. Античний рейв”, Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки.
  • “За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу” – “VIÑO”, Культурне об’єднання “Хронотоп ЮЕЙ”, Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра.
  • “За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу” – “Лис Микита”, Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької.

театр002

Нагадаємо, засновником всеукраїнського Фестивалю-премії ГРА (GRA – Great Real Art) є Національна спілка театральних діячів України.

Про впевнену перемогу театру із Закарпаття, де актори грають на мові національної меншини, повідомили і більшість угорських ЗМІ.

Слід зазначити, що наразі в угорському театрі в Берегові триває робота над субтитруванням української мовою й інших вистав з репертуару.

Нагадаємо, гран-прі Угорщини завершився міжнародний Київський кінофестиваль, який пройшов 18-й раз наприкінці листопада. Професійне журі присудило премію “Золота Софія” за романтичний трилер режисера Аттіли Саса “Недитячі казки”.

 

This publication is also available in English: A Hungarian theater from Zakarpattia has received the Ukrainian theater ‘Oscar’ award (PHOTOS)

Ez a kiadvány magyar nyelven is elérhető: Ukrán színházi „Oscar-díjat” kapott a kárpátaljai magyar színház (FOTÓ)

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі