fbpx
02 Грудня, 2021

АНОНС: сьогодні відбудеться онлайн-показ вистави “Це дитя” Закарпатського обласного угорського драматичного театру

АНОНС: сьогодні відбудеться онлайн-показ вистави “Це дитя” Закарпатського обласного угорського драматичного театру

У четвер, 2 грудня, о 20.00 розпочнеться онлайн-трансляція вистави-фіналіста IV Фестивалю-Премії “ГРА” — “Це дитя” Закарпатського обласного угорського драматичного театру. Відомий колектив із Закарпаття, який виступає угорською мовою, закриє конкурсну програму Всеукраїнського театрального фестивалю.

Глядачі матимуть змогу переглянути п’єсу у постановці режисера Олега Мельничука з українським субтитрованим рядом.

5f9fce21b44c2

Всього українські театри запропонували на розгляд експертної ради 89 сценічних проєктів, заявки надійшли з 23 міст України. У підсумку було сформовано шорт-лист з 12 вистав, які транслювалися онлайн. Незабаром оголосять і переможців.

Прем’єра вистави “Це дитя” за мотивами п’єси Жоеля Помра відбулася 28 жовтня в Закарпатському обласному угорському драматичному театрі.

“Це дитя з’явилося на світ! Виношувалося 9 місяців усім театром, пройшло карантини, обмеження, закриття і ось, нарешті…”, – поділився тоді режисер Олег Мельничук і подякував всім причетним.

П’єса сучасного французького драматурга Жоеля Помру “Це дитя” з’явилася після зустрічей з жінками з бідних передмість в Нормандії. Вистава складається з 10 новел – низки сучасних сімейних конфліктів, часто напружених відносин між батьками і дітьми.

5f9fce27c4ffd

Персонажі новел вистави “Це дитя” у постановці Олега Мельничука – пасажири в залі очікування поїзду під назвою “Життя”, який рухається від початкової точки “А” до кінцевої точки “В”: від народження до смерті. Кожний документальний текст-епізод за мотивами п’єси Жоеля Помра переплетений з цією геніально прозорою сценічною формою-формулою: з кожною зупинкою на певній станції-історії, – персонажі, а разом із ними і глядачі, – переживають певний життєвий замкнений цикл, а за зовнішньою простотою існування акторів Берегівського театру, показною простотою візуального рішення – зчитуються загальнолюдські поведінкові матриці.

“В результаті народився цікавий ефект вистави, дуже подібної до арт-хаусного фільму, який тільки підсилюється синхронним українським субтитруванням з угорської мови”, – ділиться своїми враженнями Ольга Стельмашевська, журналіст, театральний критик.

Як розповів Олег Мельничук InfoPost.Media, спочатку планувалося, що виставу покажуть “вживу” у Львівському академічному драматичному театрі імені Лесі Українки.

“Однак життя непередбачуване – нині змушені переходити у режим онлайн через карантинні обмеження. Утім, я сподіваюся, що незабаром українські глядачі матимуть змогу побачити п’єсу і безпосередньо у театральному залі. А наразі запрошую переглянути виставу у онлайн-форматі. Будемо також дуже вдячні за вашу підтримку та відгуки!”, – зазначив режисер.

В угорському театрі, що діє на Закарпатті, наразі триває робота над титруванням інших вистав українською мовою.

До речі, Олег Мельничук та Закарпатський обласний угорський драматичний театр вже були лауреатом фестивалю ГРА у 2018 році з виставою “RH+” за повістю Віктора Пелевіна “Самітник і Шестипалий”. Твір був виконаний в рамках гала-програми переможців також угорською мовою з українськими субтитрами на сцені Театру на Липках у Києві, і мав великий успіх серед глядачів.

Перегляд вистави почнеться рівно о 20:00, на каналі Національної Спілки Театральних діячів України в You Tube: https://youtu.be/1xTMb61PU5k та на сторінках Спілки та Фестивалю у Facebook.

ДОПОВНЕНО:

У суботу, 4 грудня в Київському національному академічному театрі оперети відбулася церемонія нагородження переможців Всеукраїнського театрального Фестивалю-премії ГРА. Перемогу у номінації “За найкращу драматичну виставу” здобув Закарпатський обласний угорський драматичний театр (м. Берегове) з виставою “Це дитя” (режисер Олег Мельничук).

Нагадаємо, у Закарпатському академічному обласному музично-драматичному театрі відбулась прем’єра вистави “Чіріклі” за творами сучасного ромського письменника Миколи Бурмека-Дюрі. За словами авторів, вистава стала сповіддю про інший бік медалі ромського життя, яка для більшості з пересічних людей залишається невидимою.

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі