fbpx
31 Грудня, 2021

Угорський міністр розповів про підготовку та дату зустрічі Орбана з Путіним

Угорський міністр розповів про підготовку та дату зустрічі Орбана з Путіним

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто повідомив, що зустріч прем’єр-міністра Угорщини Орбана з президентом Росії Путіним відбудеться на початку лютого 2022 року.

Про це він розповів на своїй сторінці у Facebook.

Сійярто Путін Москва

Також на його думку, цей рік став найуспішнішим за всю історію угорсько-російського співробітництва.

“І це хороша основа для досягнення наступного року ще одного важливого результату”, – зазначив глава угорського МЗС.

Угорський міністр також назвав основні напрямки співпраці з Росією у 2022 році. За його словами, Угорщина входить до активної фази будівництва АЕС у Пакші, угорський завод вакцин почне виробництво російського “Спутнік V”. Завод, де виготовлятимуть вакцину розташований у Дебрецені. Крім того країни планують продовжити співпрацю у сфері космічних технологій.

Окремим напрямком Сійярто бачить підвищення ролі регіону Загонь у залізничному сполученні Схід-Захід та експорт нових угорських продуктів харчування на російський ринок.

Нагадаємо, що нещодавно Путін підписав указ про нагородження міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто “орденом Дружби”. У документі наголошується, що Сійярто нагороджено “за великий внесок у розвиток російсько-угорських відносин; промислово-інвестиційне співробітництво”.

На початку грудня відбувся і перший контакт лідерів України та Угорщини за майже 5 років. Володимир Зеленський поговорив з Віктором Орбаном телефоном про україно-угорські відносини та співпрацю.

Варто додати, що 27 грудня після телефонної розмови з українським колегою Дмитром Кулебою Петер Сійярто повідомив про зрушення в україно-угорських газових відносинах. За його словами, у перші 3 місяці 2022 року може бути досягнуто максимальні обсяги транспортування газу з Угорщини до України у форматі реверс. Відтак, буде змога на комерційній основі прокачати в загальному близько 700 мільйонів кубометрів газу в період з січня по березень 2022 року.

 

InfoPost.Media

Фото: офіційна сторінка Facebook Петера Сійярто


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі