fbpx
03 Грудня, 2021

Перший контакт лідерів майже за 5 років: Зеленський поговорив з Орбаном телефоном

Перший контакт лідерів майже за 5 років: Зеленський поговорив з Орбаном телефоном

Розмова відбулася після обіду в п’ятницю, 3 грудня, і приводом стало 30-річчя відновлення або встановлення дипломатичних відносин.

– 30-річчя визнання Угорщиною незалежності України та встановлення дипвідносин стало гарною нагодою вперше поговорити з #Орбан. Поки що телефоном, але впевнений, що особиста зустріч стане новим поштовхом в 🇺🇦-🇭🇺 взаєминах. Запросив Прем’єр-міністра відвідати Україну у 2022 році, – повідомив у своєму Twitter президент України Володимир Зеленський.

За інформацією Infopost.Media, ця телефонна розмова була узгоджена міністрами МЗС двох країн Дмитром Кулебою та Пийтером Сійярто на зустрічі в Ризі 1 грудня.

Слід зауважити, що це не тільки перший контакт Віктора Орбана та Володимира Зеленського з часу обрання останнього президентом України. Ця розмова стала першим контактом лідерів 2-х країн за останні майже 5 років. Остання розмова відбулася в березні 2017-го року, і це була особиста зустріч Петра Порошенка та Віктора Орбана на Мальті, де проходив саміт Європейської народної партії. 

За інформацією Infopost з власних джерел, зустріч з Віктором Орбаном була в списку можливих перших міжнародних контактів Володимира Зеленського. Тоді перелік було сформовано його дипломатичною командою відразу після обрання в 2019-ому, однак тоді було обрано візити до Брюсселя, Парижа та Берліна.

Минулого року, після серії консультації на рівні міністрів закордонних справ, також було проанонсовано про ймовірну зустріч Володимира Зеленського та Віктора Орбана вже до кінця літа, однак також цього не сталося.

Варто наголосити, що останні 4 роки між Києвом і Будапештом тривають дипломатичні суперечки пов’язані з правами та статусом угорської національної меншини, яка компактно проживає в Закарпатській області. Суперечка формально стартувала 5 вересня 2017 року після ухвалення Верховною Радою України нового українського закону про освіту.

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі