fbpx
27 Жовтня, 2021

Китай – Європа: угорський Загонь, на кордоні з Україною, перетворюється на великий логістичний центр

Китай – Європа: угорський Загонь, на кордоні з Україною, перетворюється на великий логістичний центр

Угорці будують найбільший у Європі залізничний термінал на кордоні з Україною.

Неподалік угорсько-українського кордону у містечку Фенешлітке (Угорщина), за 25 км від Чопа, на початку року розпочалося будівництво найбільшого у Європі інтермодального залізничного комбінованого термінала East-West Gate площею 125 гектарів. Роботи мають завершитися у першому кварталі 2022 року.

загонь2

Термінал зможе приймати до 1 мільйона стандартних 20-футових металевих контейнерів (TEU) на рік. Проєкт будівництво терміналу коштує 22 млрд форинтів (61 млн євро). Угорська держава також підтримала приватні інвестиції на суму майже 3 млрд форинтів.

За словами інвесторів цей гігантський термінал відкриє для країн Європи нові ворота на Схід, до Китаю – “Новий Шовковий шлях” для континентальних перевезень між Китаєм та Європою. А також альтернативний варіант перевезення вантажів зі сходу до Австрії, Швейцарії, Італії, Словенії, Хорватії та Німеччини.

Тим часом у прикордонному місті Загонь також готуються до великих логістичних змін. Саме тут планують почати переобладнання колій для прийому залізничного транспорту з Китаю.

У перспективі Záhony-Port має стати значим транспортним вузлом звідки вантажі з Китаю до Європи залізницею будуть спрямовуватися на південь, замість перевантажених північних маршрутів – Білорусі та Польщі.

Про плани розповів виданню vg.hu Ласло Губік генеральний директор компанії Záhony-Port Zrt.

За його словами наразі розробляється два основні напрямки залізничного вузла – це перевантаження насипних вантажів та контейнерів.

Мета – збільшити перевантаження насипних вантажів до 2,7 млн тонн на рік (замість нинішніх 2 мільйонів тонн) та прийом контейнерів TEU до 400 тисяч на рік (замість нинішніх 100 тисяч). З розширенням потужності відбудеться багато складних функціональних змін.

загонь3

Важливим елементом інвестицій є те, що колії будуть оснащені манометрами та технологічними вагами – деякі з яких вже працюють на рейках залізниці Угорщини MÁV. В результаті буде можливість приймати вагони з більшою вантажопідйомністю, ніж досі. Також буде продовжено колію до 750 метрів, щоб приймати потяги з більшою кількістю вагонів.

Для залучення інвестицій у проєкт було сформовано консорціум CELIZ на чолі з MÁV-REC Railway Engineering Corporationec Kft.

Основні вантажі, які прямують через Загонь зі сходу – це головним чином залізна руда, вугілля, цемент, добрива, хімічні товари та нафтопродукти.

Контейнерні перевезення між Європою та Азією щороку зростають у геометричній прогресії. Так залізничні вантажні перевезення в Європу лише за останній рік зросли на 60%, а в Китай з Європи — на 40%.

Наприклад, минулого року у Загоні прийняли 1200 контейнерів з Китаю, а цього – вже 4000. За планами на 2022 рік їх прибуде вже до 10 000. Незабаром у Загоні зустрічатимуть вже 100-й потяг, який привезе китайські товари.

загонь

Загалом до 2024 року очікується, що до Європи потрапить залізницею 1,7 TEU контейнерів. Це настільки велика кількість, що вантажі доводиться перенаправляти через Словаччину та Угорщину – з перевантажених північних маршрутів – Білорусі та Польщі.

А в цьому є велика перевага для замовників товарів. Адже якщо на півночі, за офіційними даними, потяг перетинає кордон за 6–12 днів, то для перетину кордону між Україною та Угорщиною достатньо однієї доби.

Отже, Ласло Губік вважає, що наявність терміналу дозволить Загоню незабаром стати значним логістичним центром. Звісно, якщо все піде за планом.

Він зазначив, що перший потяг з китайського Сіаня прибув до Будапешта за рекордний термін – всього 11 днів. У нього не було проблем з перетином російсько-українського кордону, так само і з кордоном України та Угорщини.

“Замовники вже побачили, що перевозити товари наземним транспортом через Загонь до Іспанії, Італії чи Балкани набагато швидше та дешевше, ніж це можна здійснити на інших маршрутах”, – зазначив Ласло Губік.

Варто нагадати, що 26 жовтня Угорщина зробила відразу 2 “автобанні” подарунки для мешканців Кошицького краю (Східна Словаччина). Відтепер вони зможуть швидше їхати до столиці Словаччини через… Угорщину.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі