fbpx
03 Липня, 2023

Угорщина проситиме ЄС відтермінувати санкції на переробку російської нафти

Угорщина проситиме ЄС відтермінувати санкції на переробку російської нафти

Угорщина проситиме продовжити виключення для неї щодо дію санкцій на переробку російської нафти. Про це стало відомо за результатами зустрічі міністрів закордонних справ Словаччини Мірослава Влаховського та Угорщини Петера Сіярто у Будапешті. Термін дії санкцій, на підставі яких Slovnaft, що входить до групи Mol, має дозвіл продавати в Чехії нафтопродукти, отримані з російської сирої нафти, закінчується наприкінці року.

За словами Петера Сіярто, Slovnaft інвестувала 100 мільйонів євро, щоб її Братиславський нафтопереробний завод також міг переробляти сиру нафту з інших джерел крім російських, але для налагодження роботи потрібен ще рік. Тому уряд звернеться до Європейського Союзу з проханням продовжити цей виняток із санкцій ще на рік.

Також, як зазначив Сіярто, уряд Хорватії підняв плату за транзит на хорватському транспортному маршруті, який є альтернативою імпорту з Росії, приблизно в чотири рази вище ринкової ціни. Це лягає важким тягарем на постачальників угорської та словацької нафти, а також ускладнює диверсифікацію.ца

«Ми вважаємо, що несправедливо, щоб хтось наживався на воєнній ситуації, особливо коли йдеться про безпеку енергопостачання інших країн», — сказав угорський міністр.

Нафтопереробна компанія MOL має у власності нафтопереробні заводи в Угорщині та Словаччині, які одержують сировину з південного відгалуження нафтопроводу «Дружба». Словаччина ж отримує майже всю сиру нафту з Росії через нафтопровід «Дружба», але планує скоротити цю частку цього року.

Ungarn Peter Szijjarto

Нагадаємо, що у червні 2022 року Європейська рада заборонила ЄС купувати, імпортувати або отримувати морем сиру нафту та деякі нафтопродукти з Росії. Однак на той час Угорщина та Словаччина були звільнені від санкцій. Вони посилалися на те, що географічне положення двох країн зумовлює особливу залежність від російського енергопостачання, і що вони не мають життєздатних альтернативних варіантів усунення цього.

Генеральний директор MOL Жолт Гернаді заявив у квітні, що MOL планує частково профінансувати технологічні інвестиції, необхідні для переведення своїх нафтопереробних заводів Danube і Slovnaft з російської нафти Urals за рахунок коштів ЄС. Очікується, що інвестиції складуть від 500 до 700 мільйонів доларів США.

Минулого року нафта, яка не надходила з Росії, становила лише близько 5% споживання Slovnaft. Але до кінця цього року ця частка має зрости до 30-35%, тобто двох мільйонів тонн. Словаччина ж минулоріч імпортувала приблизно 87% природного газу та дві третини нафти з Росії. Варто нагадати також, що у березні минулого року тодішній міністр фінансів Словаччини Ігор Матович (OĽANO) запропонував уряду спеціальне оподаткування російської нафти, яка переробляється в Словаччині.

Ми також розповідали про те, як польська PKN Orlen стала стратегічним постачальником дизпалива в Україну.

 

Infopost.Media

Коментарі