fbpx
18 Травня, 2022

У Словаччині можуть ввести додатковий податок на переробку російської нафти

У Словаччині можуть ввести додатковий податок на переробку російської нафти

Міністр фінансів Словаччини Ігор Матович (OĽANO) запропонує уряду спеціальне оподаткування російської нафти, яка переробляється в Словаччині. Це може принести державному бюджету Словаччини додаткові 290 мільйонів євро на рік.

У разі схвалення проекту урядом він має бути розглянутий парламентом у прискореному режимі.

Ігор Матович

Російську нафту в Словаччині використовує НПЗ “Slovnaft” угорської нафтогазової групи MOL. Деякі аналітики раніше стверджували, що група MOL виграє від того, що російську нафту продають зі знижками у зв’язку з пропозиціями ввести ембарго на її імпорт до ЄС.

За словами Матовича, зазначений податок не повинен призвести до зростання роздрібних цін на паливо в Словаччині, де більшість АЗС знаходиться під управлінням “Slovnaft”. Середня ціна літра бензину Natural 95 в країні на початку цього місяця зросла до нового максимуму в 1,776 євро (55,12 гривень).

Проте пропозицію Матовича розкритикували в коаліційній партії SaS, де прямо заявили, що політсила на пропозицію накладе вето. Глава SaS, міністр економіки Словаччини Річард Сулік підкреслив, що партія принципово проти будь-якого нового податку.

Варто додати, що Сулік раніше підтримував заборону імпорту російської нафти до ЄС, але закликав до трирічного перехідного періоду. ЄС ще не домовився про ембарго на імпорт російської нафти через протидію Угорщини.

 

InfoPost.Media за матеріалами TASR

Фото: Radovan Stoklasa, Reuters


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі