fbpx
14 Січня, 2022

Старіння населення та COVID-19 призвели до падіння темпів росту Словаччини

Старіння населення та COVID-19 призвели до падіння темпів росту Словаччини

Основним пріоритетом Словаччини у короткостроковій перспективі є нарощування низьких на даний час темпів вакцинації. У середньостроковій та довгостроковій перспективі країна планує розробити заходи подолання старіння населення.

Словаччині необхідно здійснити пенсійні реформи, реформи праці та охорони здоров’я, щоб компенсувати вплив старіння населення. Про це йдеться у економічному дослідженні OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development), повідомляє Еmerging Еurope.

Slovensko Dôchodca

Дані звіту також свідчать що безпосереднім пріоритетом має бути подолання вагань щодо вакцинації та підвищення рівня вакцинації. У Словаччині наразі вакциновано менше половини населення.

“Безпосереднім політичним пріоритетом для Словаччини є вакцинація більшої кількості людей”, – сказав генеральний секретар OECD Матіас Корманн, презентуючи результати дослідження разом із прем’єр-міністром Словаччини Едуардом Хегером у Братиславі.

Проблема старіння населення

За його словами, після виходу з коронакризи вирішення проблем старіння населення стане надзвичайно важливим.

“У найближчі роки очікується, що витрати, пов’язані зі старінням, швидко зростуть, це додасть податкового тягаря для населення, а скорочення робочої сили буде гальмувати майбутнє зростання (словацької економіки, – ред)”, – зазначив спікер.

Основними заходами з вирішення проблеми в організації вбачають:

  • подовження працездатного віку та активізація участі робочої сили за допомогою реформ пенсійного забезпечення, охорони здоров’я та довгострокового догляду,
  • надання допомоги більшій кількості матерів,
  • допомога низькокваліфікованим, ромським та літнім працівників у інтеграції на ринок праці,
  • підвищення продуктивності праці.

Що сталось з економікою Словаччини в період пандемії

Криза COVID-19 стримала постійний ріст рівня життя у Словаччині. Починаючи з 2000 року, Словаччина стабільно входить до числа країн, що найшвидше розвиваються. Реальний дохід на душу населення за ці два десятиліття подвоївся. Хоча пандемія сильно вдарила по економіці Словаччини, своєчасна політична підтримка, включаючи схеми збереження робочих місць, обмежила вплив на зайнятість.

Зриви глобального ланцюга поставок мікросхем, у тому числі з Китаю, через пандемію вплинули на промисловість, зокрема на виробництво автомобілів.

На думку представників уряду, план інвестувати кошти ЄС на відновлення в освіту, охорону здоров’я, дослідження та “зелену”, більш цифрову економіку допоможе сприяти стійкому відновленню економіки.

Однак вплив на зростання та рівень життя залежатиме від своєчасного та ефективного впровадження запропонованих реформ для підтримки впливу цих інвестицій.

Покращення освіти, забезпечення належного розвитку навичок для працівників різного віку в цифровій економіці, допомога компаніям у впровадженні нових технологій, збільшення витрат на дослідження і розробки та покращення бізнес-середовища допомогли б зміцнити спроможність Словаччини впроваджувати інновації та отримувати користь від цифрової трансформації.

Також для Словаччини важливо залучити висококваліфікованих працівників з-за кордону. У тому числі повернути тих словаків, які емігрували для навчання.

Скорочення робочої сили

І все ж саме старіння населення Словаччини, яке є наслідком збільшення тривалості життя та зниження рівня народжуваності, викликає найбільше занепокоєння уряду країни.

Очікується, що населення Словаччини в працездатному віці скоротиться приблизно на 20 відсотків між 2021 і 2050 роками. Прогнози OECD свідчать про те, що без стримування витрат на виплату пенсій, охорону здоров’я та довгостроковий догляд, державний борг Словаччини значно зросте до 2050 року.

За пропозиціями аналітиків, необхідно провести реформи, щоб продовжити працездатний вік, допомогти більшій кількості матерів, ромів та інших груп із неповною зайнятістю стати робочою силою, покращити здоров’я похилого віку та зменшити неефективність трудових витрат.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі