fbpx
12 Жовтня, 2021

Автогігант Škoda Auto зупиняє виробництво у Чехії: як це вплине на економіку

Автогігант Škoda Auto зупиняє виробництво у Чехії: як це вплине на економіку

Найбільший експортер автомобілів в Чехії компанія Škoda Auto повідомила про плани скоротити виробництво і тимчасово припинити роботу заводів. Чеські заводи виробника можуть бути закриті з 18 жовтня до кінця поточного року через дефіцит мікрочіпів. Це, на думку аналітиків, призведе до скорочення тисяч робочих місць.

Припинення роботи чеського автовиробника може мати серйозні наслідки не тільки для автогіганта, а й для його постачальників та в кінцевому підсумку для всієї економіки країни.

Skoda Auto

“Сама Škoda становить 5% валового внутрішнього продукту (ВВП) усієї Чехії та майже 10% її експорту. Будь-яке припинення роботи компанії матиме величезні економічні наслідки. Це буде важко не тільки для автовиробника, але й для її розгалуженого ланцюжка поставок, який у багатьох випадках сильно залежить від неї”, – сказав Радек Шпікар (Radek Špicar), віце-президент Чеської асоціації промисловості та торгівлі Чеської Республіки.

За даними аналітика Deloitte Вацлава Франче (Václav Franče), минулого року в результаті пандемії доходи Škoda зменшилися на 36 млрд. чеських крон (близько € 1,4 млрд.). При цьому прогнозувати рівень втрат доходу компанії цього року через брак чіпів експерти наразі не беруться. Так, у серпні 2021 року спад виробництва автомобілів у Чехії сягнув 28%. У найближчі місяці можна очікувати подібного зниження.

“Це удар по всій чеській економіці та надзвичайно несприятливий сигнал для чеської автомобільної промисловості. В країні у цій галузі зайнято близько 180 000 людей”, – зазначив економіст Trinity Bank Лукаш Кованда (Lukáš Kovanda).

 

Читайте також:

 

За його словами, криза в Škoda Auto загрожує десяткам тисяч робочих місць. При цьому дефіцит чіпів може зберегтись до 2023 року, тож масштабних скорочень навряд чи вдасться уникнути.

На думку економіста BHS Штепана Кржечека (Štěpán Křeček), ситуація свідчить про нездорову залежність Чехії від імпорту комплектуючих з-за кордону. Крім того слабкість чеської промисловості проявляється у надмірній зосередженості на автомобільній промисловості.

“Повне або навіть часткове припинення роботи лише на автозаводі Škoda Auto вплине на дві третини автомобільної промисловості Чехії. І якщо робота припиниться, то Чехія за цей період втратить близько 6% ВВП”, – прогнозує аналітик UniCredit Bank Павел Собішек (Pavel Sobíšek). – “Звичайно, ланцюгова реакція вплине на решту економіки”.

Варто зазначити, що ця зупинка автомобільного гіганта в Чехії не перша за останній час. У березні 2020 року рішення призупинити виробництво на три тижні ухвалили для боротьби з епідемією коронавірусу в Чехії. Тоді працівникам заводів виплатили кошти в межах 70-75% місячної зарплатні. Наприкінці червня 2021 року через глобальний дефіцит напівпровідникових чіпів також повідомила про зупинку конвеєрів на своєму автозаводі в Квасіни. Перебої в роботі спостерігались і на заводах у Млада-Болеславі та Врхлабі.

 

InfoPost.Media за матеріалами aktuality.sk та radiosvoboda.org

Фото: Re:Open Zakarpattia


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі