fbpx
14 Вересня, 2021

У Словаччині спростять умови працевлаштування медикам з ЄС та сусідніх країн

У Словаччині спростять умови працевлаштування медикам з ЄС та сусідніх країн

У Словаччині хочуть полегшити можливість працевлаштування медикам з інших країн. З цією метою тут планують прийняти поправки до Закону про медичних працівників та професійні організації у сфері охорони здоров’я, який зараз проходить міжвідомче обговорення.

Прийняті поправки полегшать вимоги до володіння державною мовою в обсязі, необхідному для здійснення медичної практики. Такий крок прискорить медикам терміни визнання сертифікатів про освіту, виданих навчальними закладами держав-членів ЄС або третіх країн.

Zdravotnik Sk Photo 2

Також за допомогою поправок планують спростити процедуру визнання підтверджень медичної спеціалізації та зменшити рівень бюрократизації для бажаючих отримати роботу медиків.

“Метою запропонованих змін до законодавства є спрощення доступу до виконання певних медичних практик шляхом скасування умов доведення професійної компетентності для виконання професійних робіт за медичними спеціалізаціями психолога, логопеда, викладача-медика, фізика та лабораторного діагноста, шляхом отримання сертифікату про навчання в галузі охорони здоров’я”, – зазначається у поданих пропозиціях Міністерства охорони здоров’я Словацької республіки.

Окремі зміни стосуватимуться також акредитації навчальних закладів, визнання інших форм навчання та тимчасового стажування медиків.

Правки до медичного закону набирають чинності з 1 січня 2022 року.

Нагадаємо, наприкінці серпня 2021 року Словаччина оновила правила в’їзду на свою територію: обмеження, пов’язані із небезпекою поширення COVID-19 послабили на користь осіб, які не пройшли повну вакцинацію. Однак зміни у правилах стосуються тих громадян, які періодично перетинають кордон для роботи (так званих пендлерів).

Також ми писали раніше, що за офіційною статистикою у травні 2021 року в Словаччині працювало майже 68 тисяч іноземців, при цьому найбільша їх кількість – з України та Сербії.

 

InfoPost.Media за матеріалами aktuality.sk

Фото: digitalhungary.hu, nemocnicamalacky.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі