У Словаччині 21 січня пройшов референдум щодо дострокового припинення повноважень парламенту, який організували опозиційні партії на чолі зі Smer-SD та Робертом Фіцо.
Однак через недостатню явку учасників Держстат та Державна виборча комісія визнали його результати недійсними, повідомляє TASR.
Всього взяли участь у опитуванні 1 193 198 осіб, явка склала 27,25 відсотка. Для того, щоб референдум був дійсним, у ньому мали взяти участь понад 50% виборців, які мають право голосу (майже 2,2 мільйона людей).
Про що референдум
Дев’ятий референдум в історії незалежної Словацької Республіки був ініційований Smer-SD та іншими опозиційними партіями. Він же став восьмим невдалим референдумом у Словаччині.
На голосування винесли одне питання:
«Чи згодні ви з тим, що дострокове припинення терміну виборів Національної ради Словацької Республіки може бути здійснено шляхом референдуму або рішенням Національної ради Словацької Республіки, а саме шляхом зміни Конституції Словацької Республіки?»
З питанням референдуму погодилися 97,51% виборців, які взяли участь у голосуванні.
Не зважаючи на недійсність референдуму, у Smer-SD заявили, що його результати свідчать про зміну уряду на наступних парламентських виборах.
«Попри те, що це був найбільш ігнорований референдум в історії Словаччини в ЗМІ, коаліцією та президентом, вчора було 1,2 мільйона виборців, які прийшли на референдум із чітким баченням. Вони знали, що хочуть дострокових виборів парламенту, вони знали, що хочуть змін», – сказав лідер Smer-SD Фіцо.
Найвища явка була зафіксована в регіоні Тренчин – понад 36% виборців. Найменше виборців прийшло на референдум у Братиславському краї, де проголосував 21% виборців та у районі Дунайська Стреда (менше 14%). На дільниці Лунік IX не проголосував навіть один відсоток, повідомив голова Статистичного управління Петро Петко.
Фото: TASR
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.