Аналітика 11 Листопада 14:13

Сітка на польському кордоні і можливі табори в Україні: деталі мігрантської кризи у Європі

Ситуація з мігрантами з Близького Сходу, які намагаються потрапити до ЄС через кордон в Білорусі стає дедалі напруженішою. Колони мігрантів щодня штурмують кордон з Польщею, потрапляючи до нього за допомогою білоруських прикордонників.

Польща зосередила біля кордону близько 15 тисяч військових у повній бойовій готовності.

Триває така ситуація вже більше трьох місяців. Східні країни ЄС – Литва, Латвія та Польща ще з літа потерпають від небувалого напливу нелегальних мігрантів з країн Близького Сходу та Африки.

H 57140963 Scaled

Наростання мігрантської кризи

Найактивніша фаза мігрантської кризи на кордонах ЄС почалась у вересні. Так, ще 18 вересня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявляв, що на території Білорусі перебувають близько 10 тисяч мігрантів, які можуть наповнити Польщу і Литву.

Тоді ж наприкінці вересня польські прикордонники виявляли від 250 до 500 спроб незаконного перетину кордону з території Білорусі чи не щодоби. Загалом за вересень-жовтень польські прикордонники зафіксували понад 18 000 спроб незаконного перетину кордону з Білорусі.

“Згідно з нашими даними, в Білорусі є понад 10 тисяч, може, і більше осіб, які переміщені з Близького Сходу, переважно – з Іраку, а також з Сирії, щоб проводити гібридну атаку”, – сказав Моравецький на спільній пресконференції з прем’єром Литви Інгрідою Шимоніте.

Інгріда Шимоніте тоді заявила, що Литві доводиться охороняти досить довгу ділянку кордону в порівнянні з розміром країни, так що це “досить серйозний виклик”.

Тоді ж у вересні Литва почала споруджувати на кордоні паркан із колючого дроту. Загальна протяжність його до кінця 2021 року мала б скласти 100 км на ділянках, де наразі найпростіше непомітно перетнути кордон. За тим його довжину планують збільшити до 502 км при загальній протяжності литовського кордону 680 км.

У Варшаві час від часу заявляли про провокаційні інциденти з боку білоруських силовиків на кордоні, спрямовані, зокрема, на польських військових. За словами голови міністерства внутрішніх справ Польщі Маріуша Камінського, білоруські прикордонники на очах польських колег демонстративно перезаряджали зброю, здійснювали постріли у повітря та спрямовували зброю на польських солдат.

З 2 вересня в прикордонній смузі з Білоруссю, тобто в частині Підляського та Люблінського воєводств,  ввели режим надзвичайного стану, який охопив 183 міста. 

000dfpiicgdeyogb C125 F4

Надзвичайний стан ще влітку запровадив і уряд Латвії, а вже в середині жовтня прийняв рішення продовжити дію режиму надзвичайної ситуації в чотирьох районах на кордоні з Білоруссю до лютого 2022 року.

Що кажуть правозахисники

При цьому, незважаючи на напруженість ситуації у Литві, Латвії та Польщі не всі міжнародні організації позитивно сприйняли намагання цих країн закрити свої кордони для мігрантів.

Так, зокрема, неурядова організація Amnesty International розкритикувала Польщу за протиправне повернення на територію Білорусі групи мігрантів. Ті розбили табір на її кордоні в кінці серпня, однак, як свідчать супутникові знімки, були повернуті з території Польщі назад на територію Білорусі.

Правозахисники розкритикували уряд Польщі за поведінку з мігрантами на кордоні, звинувативши його у численних незаконних видвореннях і нездатності надати медичну допомогу. Ще одним звинуваченням було неспроможність забезпечити їх адекватним харчуванням і житлом.

Reuters 2

Німеччина та глава державної мережі контрабандистів

В середині жовтня Німеччина також повідомила про зростання хвилі міграції через “білоруський маршрут”. Німецькі силовики закликали повернути прикордонний режим із Польщею через ризик масового потрапляння мігрантів до Німеччини. Вони висловили побоювання повторення ситуації 2015 року, коли дійшло до “неконтрольованого потрапляння мігрантів”. 

Через ускладнення ситуації та напруження на білорусько-польському кордоні міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас навіть назвав самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка главою державної мережі контрабандистів.

“Лукашенко використовує біженців як інструмент, щоб чинити тиск на європейські країни. Лукашенко є ніким іншим, як шефом державної мережі контрабанди”, – заявив він.

При цьому ЄС планує ввести додаткові санкції проти ключових осіб та компаній Росії та Білорусі у відповідь на штучне нарощування кризової ситуації. Як зазначається, 27 послів країн членів Євросоюзу погодилися, що дії Білорусі  є юридичною основою для санкцій, які можуть бути введені вже наступного тижня і спрямовані на близько 30 фізичних і юридичних осіб, включаючи міністра закордонних справ Білорусі та національну авіакомпанію. Про таке рішення повідомила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. 

Reuters 3

Риторика Німеччини посилилась заявою експерта із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії у німецькому Бундестазі Нільcа Шміда. Той заявив, що потрібно відкрити контрольований шлях для мігрантів до Польщі і залучити Україну до вирішення проблеми біженців на кордоні з Білоруссю.

На це оперативно відреагували в українській Раді національної безпеки та оборони. Її секретар Олексій Данілов заявив, що депутатам Бундестагу слід взяти по кілька біженців додому та розмістити їх у своїх кабінетах.

При цьому Україна почала підготовку до потенційної появи нелегальних мігрантів на власному кордоні з Білоруссю. Так, зокрема, посилиться нагляд за кордоном силами Нацгвардії та Нацполіції. Найближчим часом,  у прикордонних областях також будуть залучені підрозділи тероборони.

Однак таке рішення може бути не остаточним, вважає експерт з міжнаціональних відносин, релігієзнавець та культуролог Євген Савісько.

“Вітчизняні урядовці вже вкотре суперечать самі собі. У вересні поточного року Міністерство юстицію України підтвердило погодження на розміщення афганських біженців на території України в приміщеннях виправних колоній у Черкасах, Чернігові та Кременчуці. Натомість секретар РНБО на словах виступає проти розміщення біженців у нас. Невже тільки зараз в Києві почали розуміти ті небезпеки які несуть з собою біженці, частина з яких може бути агентами Талібану, а частина Кремля”, – зазначив він.

На його думку, попри чисельні заперечення громадян і очевидні загрози, уряд може піти на такий крок. Що однак викличе нові акції протесту, особливо серед місцевих мешканців, адже їм такі сусіди не дуже імпонують. Окрім іншого їх ще й доведеться утримувати за рахунок українських платників податків.

 

Як німці бачать мігрантську кризу в Європі

Про німецьке бачення кризи з напливом мігрантів біля кордонів з Євросоюзом розповів закарпатський історик та політолог Іван Стряпко, який проживає в Німеччині.

За його словами, німецька влада, експерти та політики не вважають, що мігранти, які скупчилися на кордоні можуть спричинити серйозну кризу. Мова йде про кілька тисяч осіб. 

При цьому більшість політиків з партій Союз 90 / Зелені, СДП та партія “Ліві” вважають, що мігрантів слід прийняти країнам ЄС. Як саме їх розподілити – триває дискусія. Представники партії “Альтернатива для Німеччини” (AFD) проти, скоріше проти християнські депутати, уникають чіткої відповіді Вільні демократи. 

У суспільстві ж спостерігається значний розкол. 

На думку політолога, німецьку владу більше турбує, щоб у майбутньому не виникало подібних прецедентів, а тому вони хочуть тиснути на країни, з яких прибувають мігранти. 

“Німці вважають, що польська влада має свої причини для підігріву напруги на кордоні – щоб збити протести в країні та щоб відсунути на другий план конфлікт з ЄС. У німців є чітке розуміння, що наплив мігрантів організовують Лукашенко та Путін”, – зазначив експерт. – “Партії намагаються про роль російського президента говорити обтічно, а експерти говорять прямо”. 

Як підсумок в ситуації політолог бачить введення додаткових санкцій проти режиму Лукашенко. Однак справжньому організатору – Володимиру Путіну нічого не буде.

І дійсно, наразі в ЄС готують п’ятий пакет санкцій, який можуть прийняти у листопаді. Тема санкцій і міграційної кризи стала головною і на саміті в Брюсселі 22 жовтня.

 

InfoPost.Media

Фото: Reuters


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі
Теги
Aldi Andrej Babiš ANO Baltic Pipe Bees Airline Cernăuți Charmsove Deti China-CEE Institute COVID COVID-19 Csillag D1 DC Comics DIO Ecaterina Teodoroiu Ed Sheeran eHranica Facebook fake fake news Fidesz Free Svydovets Gaz-System GLOBSEC GoCamp GoGlobal GPS GRUBB Henley Hofer Igor Matovič Infopost Ivan Korčok Juraj Jánošík Karpaty KMKSZ KÜRTŐSKALÁCS Latvia Lidl Liget Liget Budapest Ľudovít Štúr Luzhanka Malenykij robot MÁV media Milan Rastislav Štefánik Mistrál Nagyberegi OLO Omicron Panic Button Pentaxim PET Kupá Petr Fiala Pfizer Piráti+STAN Podzemne Hnutie Pretty Loud QR Rail Baltica Re:Open Zakarpattia RegioJet Romania Ryanair SaS Sinopharm Skoda Škoda Auto SkyUp SPD SPOLU Sputnik Tatra Ice Dome Tetraxim Tid(y)Up Timothy Snyder Tokaj UCEF Unicum Urban Balkan Beats Verorab Via Carpatia VUC WIND ROSE windrose wizz air ZEVO аварія авіакомпанія авіалінії авіарейс авіасполучення авіація австрія авто автобан автобус автомагістраль автомобіль автострада агресія агрохолдинг адвент аеропорт аеропорт Ужгород АЕС азартні ігри Азов айкідо активіст актор акція Албанія Александр Колб алкоголь алфавіт Альберт Газда Альянс Ангелус англіцизми Андреа Бочкор Андреа дель Верроккйо Андрей Бабіш Андрій Любка Андрій Макаревич Андрухович аномалія анонім античність армія архітектура асоціація асоційоване тріо АТБ атомна енергія Бабель Бабіш Бабкіна Баганич Базанов Байден Байстрюк сатани Балкани Банік банкнота батяр Бая Маре безвіз безпековий форум безробіття Безславні кріпаки Бела Ковач Белград Берегово Берлін Бернадетт Сель Бетмен бетяр бібліобус бібліотека бідність біженці бізнес білборд Білецький білінгвальність Білорусь Блінкен блокування Богдан Хмельницький богослужіння бограч Болгарія Большая рыба Борша борщ Боснія Боснія і Герцеговина ботанік ботсад Бразилія Братислава Брензович Брюссель Будапеш Будапешр Будапешт будинок будівлі будівництво Бузарест Буковель Буковина Бундестаг Бураш Бурштинська ТЕС Бухарест В'єтнам в'язниця в'язні ваакцина Вадаш Вадул-Сірет вакансії вакцина вакцинація вакцинація Угорщина валюта вантаж вартість Варшава Василь Брензович Василь Вишиваний Ватикан Велика Добронь Великі Береги Великобританія велосипед велосипедист Венера Верховина Ветеранська миля взуття вибори видавництво Комора викладання Винничук Виноградів виплада виробництво виселення Високі Татри вистава виш Вишеградська четвірка Вишиваний Вишиваний. Король України Вишне Немецке Вишнє Нємецке Відень відкрите небо відкрити бізнес відкрити бізнес у Словаччині відпочинок Відродження відходи віза візит війна війська військо вікенд Віктор Орбан Вікторія Нуланд Вільгельм фон Габсбурґ Віола фон Крамон Віталій Портніков ВНЗ вода водій вокзал Володимир Зеленський Ворожбит вплив Вроцлав ВУЗ вчитель Габсбург Габсбурґа газ газопровід газосховище Газпром галичани Галичина гастрономія Геґер гектар Гельсінкі генконсульство генсек генсек НАТО геотермали Герцеговина ГЕС гірлянди гірськолижний курорт Гобітхіл Гогольфест Гойс Головко голодомор Голокост голосування гонведи госпіталізація ГРА гральні заклади грант Греція громадянство Грузія Гуйяш гумор Гуморина гунгарікум гурт дамба Данілов Данніган Данте Аліг'єрі ДахаБраха Дебрецен дезінформація Делі Дельта демографія демократія демонтаж депортація депутат дерева держава Держдеп держдума Держмитслужба дефіцит Дещиця джинси дзьодо диверсант диверсія диктант диплом дипломат дипломна робота дипустанова дисидент дискаунтер дистанція дифтерія діаспора Діброва діджиталізація діти Діти Хармса Дія Дмитро Кулеба Дмитро Тужанський Дні України Дніпропетровщина додаток Долежал Донбас донор донорство допомога дорога дослідження ДПСУ дрон Друга світова війна ДТП Дубровник Дуда Дулеба Дунай Дюрчань Дяківці е-вибори е-демократія Еган Еде Ед Ширан Еде Еган екологія експерт експорт експрес електрика електроенергія емігранти еміграція Емінеску енергетика епідемія Ерош Пішта Естонія Євангеліє євро євроасоціація євроінтеграція Єврокомісія Європа Європарламент Європейський Союз Євросоюз ЄП ЄС Жиліна житло життя жінка жінки жовтень журналісти Забруднення Забужко завод Загайкевич Загонь Закарпатська область Закарпаття закон закон про освіту Закрапаття залізниця замки замок заробітна плата заробітчани зарплата Захонь заява збірка згуртованість Зеленський Земан землетрус земля зірки зловмисник злочин ЗМІ змова ЗНО Золтан Бабяк Золтан Мігай Нодь Золтан Мігаль Нодь Золтан Нодь зона Зоя Казанжи Зріні зростання іайдо ігри ігроманія ідентичність Ізмаїл Ілдіко Орос ілюмінація імміграція імпорт іноземці інспекція інститут інтеграція інтернат Інтерсіті інформація інфраструктура іпотека Ірак історія Італія Іштван Ійдярто Іштван Сабо Йоббік Кабмін кава кадри Казанжи Калуська ТЕЦ Канада канал карантин Катерина Бабкіна католики Каунас квартира у Будапешті квитки потяг КГБ кепм Кетрін Винник Київ Київська Русь Китай кібербезпека кіно кінорежисер Кіра Рудик Кішварда класик Клуж КМЄС КМКС КМУ книга книги КНР коаліція ковід колорит Колумб Комаром компанії композитор комунізм комуністи конкуренція Конституція консульство контрабанда конфлікт концерт кордон Королівське Євангеліє коронавірус коронаірус Корчок Косино коснпірологія Косово коференція Кошице Кошицький край КПП Краків Красноїльськ кредит Кривий Ріг криза Крим кримські татари Кубраков Кулеба культура купити житло купівля курорт курси курси словацької кухар кухня Кюртешколач Лаборець лазні Ласло Зубанич Ласло Палкович Ласнамяє Латвія латиниця ЛГБТ ЛГБТК Легинь Ленінград летовище лижі Литва лід лікар лікарня Лілія Гриневич літак література літка логістика логогтип локдаун Лорінц Ночо лоукост лоукостер Луганськ Лукашенко Лунык Львів Львівщина Любка Людовит Велислав Штур Ляшко магістраль Маккартні Макрон маніпуляція Марго-2021 Маріуполь-Рахів Маркі-Зай Марсель Онисько марш маршрут маска Матович медик медики медицина медична сестра медіафорум медперсонал медсестра медсестри Мей Маск меморандум меншина меншини мер Меркель МЗС Мирослав Жбірка митниця Мишка Япончик мігранти міграція Мідянка Мікеланджело Мілан Растіслав Штефаник Міллер Мілош Земан Мінінфраструктури міністр Мінрегіон Мінськ Мінфін Мінцифри міст місто місцеві вибори Міхай Емінеску Мішкольц мова МОЗ МОК Молдова молодь Москва музей музика Мукачево мультикультуралізм муніципалітет навчання надзвичайний стан народжуваність населення НАТО Нафтогаз національні меншини нація нацменшина нацменшини нелегали нерухомість Нижнє Селище Нижня Апша Нідерланди Ніжна революція Ніїредьгаза Німеччина Нова Зеландія Новий рік новини Новоросія Нолан НУШ обгін область обмеження обсерваторія обшуки ОДА Одеса окупація Олександра Саєнко олімпійські ігри Ольга Кобилянська Омікрон Онисько онлайн ООС опалення опера опитування опозиція Орбан освіта освітній закон Офіс президента Охрид палац палінка пандемія Папа Римський паприка ПАР Пардубіце парк парламент партизан партія паспорт паспортизація пендлер пенсійна система пенсія Первый балтийский канал перевезення переклад перекриття Перемишль перепис переробка Перечин персонал Петер Саган Петер Фіала петиція Петро Мідянка Пийтерфолво письменник письменниця Північна Македонія Північний потік Північний потік - 2 підготовка Підкарпатська Русь підпал підприємці підробка підтримка пістолет плагіат пластик ПЛР повітря повстання податок події подорож подорожі поезія пожежа поїзд покупки Полачек поліомієліт політик політика політики поліція пологи польори Польща поляки понтифік Портніков послуги посол посольство Потапі потяг поштовх правила Прага працевлаштування працевлаштування в Польщі праця президент прем'єр прем'єр-міністр премія прикордонники проби продукти проект пропаганда протест протидія дезінформації професійно-технічна освіта Прудентополіс Пряшів пункт пропуску Путін Радек Матула радіо радіодиктант Радянський Союз Ракоці ранов-над-Топльоу Растіслав Трнка ратифікація Рахів революція регіон рейс рейс Київ Ужгород рейс Ужгород Київ рейтинг реклама рекрутинг релігія реліквія ремонт ресторан Реткозі реформа Рига ріелтор Різдво рішення РНБО робота робота в Польщі роботи робоча сила Роза Вітрів розвиток ром роман роми ромська школа Росвигово російська мова Росія румуни Румунія русини Русь РФ С14 Сабо Сабольчверешмарт салямі саміт самоізоляція САП Сату Маре Саудівська Аравія СБУ Свидівець Свидовець свято сейсмологи секретар село Сенцов сепаратизм Сербія Сергій Жадан Сергій Квіт сертифікат сигарети Сібіу Сійярто Сікура сіль сім'я Сіярто сказ сканер скульптор скульптура скульптури слова словаки словацька культура Словаччина слоган смаколики смертність сміттєзвалище сміття собор Соваччина Солотвино сортувальна лінія сортування соціалізація соціологія соцопитування Союз спецслужба спиртне Спліт Спутник СРСР ССС СССР ставлення Стамбульська конвенція Станіца стартап статистика стереотип стерилізація стічні води столиця Столтенберг страви студенти супермаркет супкультура Сучава Схід Опера Східне партнерство США табір табори Таллін Таллінн тариф тарифи Тарту Татри театр Теб та НС телебачення телеграм теорія тепло теракт Теребле-Ріцька ГЕС термінал Тернопіль тероризм терористичний акт ТЕС тестування Тиса Тімішоара Тімоті Снайдер ткацтво товари товарообіг ТОП традиції трамвай транзит Трансильванія трансляція трансплантація транспорт тренер тривалість Триль Трнава трубопровід трудова міграція трудові мігранти Тужанський ТУКЗ – КМКС тунель Турда Турецький потік Туреччина туризм Туро Руді Тячів УГКЦ угода угорська угорська мова Угорське королівство угорці Угорщина Ужгород Ужгород-Одеса УжНУ Україна українська мова українці Укренерго Укрзалізниця університет УПА Урсула фон дер Ляєн уряд фабрика фактчекінг фарцовщики Федерація футболу Білорусі Федір Корятович фейк Фенешлітке Ференц ІІ Ракоці Ференц Лість фестиваль Фіала Фідес фільм фінансування Фінляндія Фльонц фольклор фонд фортеця форум фото фотограф Франциск Франція футбол хакери Харі Крішнан Харків Хегер Херсонський хоббіти Хоббітон Хорватія художник Хунгарія Центральна Європа церква цигарки цифровізація ціна ціни ЦПТО Чапутова Чебі-Погань червона зона черга черги Чернівці Чеська республіка четвірня Чехія Чехословаччина Чоп Чорногорія Чубай Чубаров Шандор Петефі Шанта Шарль Мішень шахта Шаштин шваби Швейцарія Швеція швидкість Шеремета Шкода школа Шкураков Шмигаль Шон Пенн шосе шпигунство штам штраф штрудель штучний інтелект щеплення Юморина ЮНЕСКО Юрай Яношик юрист Юрій Андрухович Юрій Винничук Ялта Яніка Мерило Янош Адер ярмарка ярмарки ярмарок