fbpx
08 Грудня, 2021

Сійярто вважає, що “історії успіху” з Україною не відбулося

Сійярто вважає, що “історії успіху” з Україною не відбулося

У понеділок 6 грудня в угорському парламенті відбулося засідання Комітету національної єдності. На ньому заслухали доповідь міністра закордонних справ і торгівлі Угорщини Петера Сійярто.

Глава МЗС розповів, що був період до 2010 року, коли відносини між Угорщиною та сусідніми країнами були вкрай поганими, а уряди “практично не розмовляли один з одним”, повідомляє Origo.

“Зараз ситуація якісно інша”, – зазначив Сійярто. – “Я ціную, що шість із сусідніх країн змогли покращити з нами відносини у 2021 році, винятком є лише Україна“.

Foreign Affairs Minister

Сійярто каже: “У випадку з усіма сусідніми країнами ми цього року прагнули нових спільних історій успіху. За винятком України, стосунки з іншими сусідами покращилися, ніж це було на початку року”.

За його словами у 2021 році було проведено 41 переговори з сусідніми країнами та підписано шість угод щодо полегшення подорожей або взаємного визнання Covid- сертифікатів.

Говорячи про румуно-угорські відносини, Cійярто зазначив, що серйозним успіхом є те, що між двома країнами покращується автомобільне транскордонне сполучення. Також було домовлено, що незабаром почнеться будівництво автомагістралі за маршрутом Матесалка-Ченгер-Сатмарнеметі. Крім того, залізничне сполучення Будапешт-Бухарест буде завершено до 2024 року.

Сійярто також розповів про початок будівництва залізничної лінії Будапешт-Белград та траси Сегед-Суботица. Стосовно Словаччини міністр повідомив, що було підключено високовольтні лінії електропостачання, які також сприяють енергетичній безпеці двох країн. Також почалося будівництво чергового мосту, що з’єднає Угорщину та Словаччину.

Угорські програми економічної підтримки

Крім того Сійярто повідомив, що започатковано програми підтримки економічного розвитку в шести сусідніх країнах. Ці програми націлені у тому числі на створення нових робочих місць в прикордонних регіонах.

Як приклад він назвав Закарпаття, де за останні п’ять років 34 тисячі місцевих підприємців отримали підтримку від уряду Угорщини на суму 16,5 млрд форинтів.

У свою чергу у Воєводині (Сербія) 14 тисяч підприємців отримали 57 мільярдів форинтів, у Трансільванії (Румунія) 6 тисяч підприємців отримали загалом 88 мільярдів форинтів. У Словаччині 3800 підприємств отримали 21,5 мільярда форинтів.

Сійярто додав, що програми економічного розвитку триватимуть і надалі.

Петер Сійярто зазначив, що під час пандемії сусіднім країнам Угорщина також надавала допомогу – апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ), Covid-тести. Крім того передали необхідне медичне обладнання на суму майже 2 мільярди форинтів.

Піднімалося також питання про проблеми на прикордонних переходах, в тому числі з Україною. Петер Сійярто зазначив, що ситуацію триматиме на особистому контролі.

Варто нагадати, що в понеділок, 6 грудня, на офіційному сайті прем’єр-міністра Угорщини з’явився лист за підписом Віктора Орбана. У ньому той візійно описував співпрацю Угорщини та власні політичні відносини з Ангелою Меркель за 16 років її перебування на посаді канцлера Німеччини. У листі Віктор Орбан чи не вперше у своєму житті публічно назвав ситуацію в Україні “російсько-українською війною”.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі