fbpx
02 Грудня, 2021

Глава МЗС Угорщини Сійярто вкотре закликав Київ відновити права національних меншин

Глава МЗС Угорщини Сійярто вкотре закликав Київ відновити права національних меншин

Глава угорського МЗС Петер Сійярто, перебуваючи у Ризі, вкотре закликав Київ відновити права національних меншин, які проживають в Україні. Про це він заявив напередодні переговорів зі своїми українськими та грузинськими колегами Дмитром Кулебою та Давидом Залкаліані.

“Незважаючи на напруженість у відносинах з Україною, Угорщина не припиняла підтримки країни протягом останніх років”, – зазначив Сійярто.

SzijjÁrtÓ Péter

У розмові з журналістами Сійярто зазначив, що більшість західного природного газу, імпортованого Україною минулого року, було доставлено саме через Угорщину. В свою чергу уряд Угорщини організував літні табори для тисяч дітей із сімей, які постраждали від конфлікту на сході України. Крім того, угорські лікарні пролікували десятки українських військових, а Угорщина передала країні понад 100 апаратів штучної вентиляції легенів. Угорщина також надає фінансову допомогу українським лікарням, закладам культури, школам і церквам, додав міністр.

“Ми надзвичайно щедрі і будемо залишатися такими”, — сказав Сійярто.

Водночас він додав, що, сподіваюся, українська влада в майбутньому поважатиме права етнічної угорської громади країни, стверджуючи, що Україна “постійно порушує їхні права”.

“Ми зацікавлені у мирі в регіоні, враховуючи наші спільні дуже погані спогади про часи холодної війни”, – сказав Сійярто, додавши, що Центральна Європа завжди програвала в конфліктах між Сходом і Заходом. – “Ми хочемо жити в мирі та стабільності, і ми б хотіли, щоб усі поважали це”.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як Угорщина навчає підприємців на Закарпатті та будує єдиний економічний простір у Карпатському басейні. Йдеться про Програму економічного розвитку Карпатського басейну за координацією з Міністерством закордонних справ і торгівлі. Плани амбітні – створити єдиний економічний простір у регіоні, який би об’єднав всі ці підприємства “під одним дахом”.

 

InfoPost.Media

Фото: blikk.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі