02 Грудня, 2021

Глава МЗС Угорщини Сійярто вкотре закликав Київ відновити права національних меншин

Глава МЗС Угорщини Сійярто вкотре закликав Київ відновити права національних меншин

Глава угорського МЗС Петер Сійярто, перебуваючи у Ризі, вкотре закликав Київ відновити права національних меншин, які проживають в Україні. Про це він заявив напередодні переговорів зі своїми українськими та грузинськими колегами Дмитром Кулебою та Давидом Залкаліані.

“Незважаючи на напруженість у відносинах з Україною, Угорщина не припиняла підтримки країни протягом останніх років”, – зазначив Сійярто.

SzijjÁrtÓ Péter

У розмові з журналістами Сійярто зазначив, що більшість західного природного газу, імпортованого Україною минулого року, було доставлено саме через Угорщину. В свою чергу уряд Угорщини організував літні табори для тисяч дітей із сімей, які постраждали від конфлікту на сході України. Крім того, угорські лікарні пролікували десятки українських військових, а Угорщина передала країні понад 100 апаратів штучної вентиляції легенів. Угорщина також надає фінансову допомогу українським лікарням, закладам культури, школам і церквам, додав міністр.

“Ми надзвичайно щедрі і будемо залишатися такими”, — сказав Сійярто.

Водночас він додав, що, сподіваюся, українська влада в майбутньому поважатиме права етнічної угорської громади країни, стверджуючи, що Україна “постійно порушує їхні права”.

“Ми зацікавлені у мирі в регіоні, враховуючи наші спільні дуже погані спогади про часи холодної війни”, – сказав Сійярто, додавши, що Центральна Європа завжди програвала в конфліктах між Сходом і Заходом. – “Ми хочемо жити в мирі та стабільності, і ми б хотіли, щоб усі поважали це”.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як Угорщина навчає підприємців на Закарпатті та будує єдиний економічний простір у Карпатському басейні. Йдеться про Програму економічного розвитку Карпатського басейну за координацією з Міністерством закордонних справ і торгівлі. Плани амбітні – створити єдиний економічний простір у регіоні, який би об’єднав всі ці підприємства “під одним дахом”.

 

InfoPost.Media

Фото: blikk.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі