fbpx
15 Жовтня, 2021

Будівництво відрізку Via Carpatia в Угорщині завершується. На кордоні із Словаччиною з’являться 4 нові мости (ФОТО)

Будівництво відрізку Via Carpatia  в Угорщині завершується. На кордоні із Словаччиною з’являться 4 нові мости (ФОТО)

Угорська ділянка Via Carpatia, автотранспортного коридору, що з’єднає Балтійське та Егейське моря через Болгарію, Румунію, Угорщину, Словаччину і Польщу вже майже готова. Угорський відрізок охопить 230 км з 3300 км автомагістралі.

У 2016 році Україна також приєдналася до ініціативи зі створення міжнародного транспортного коридору з півночі до півдня Європи Via Carpatia.

мост3

Тим часом Угорщина націлена на тісне співробітництво зі Словаччиною у плані покращення транскордонної інфраструктури.

“Наше співробітництво зі словацькою стороною за останні роки сягло ще більш високого рівня – завдяки автомагістралі М15 з чотирма смугами руху Будапешт тепер має повноцінне автомобільне сполучення з Братиславою. З передачею мосту у Комаромі ми створили можливість для переправи вантажівок через Дунай, скоротивши шлях на 100 кілометрів. Останній відрізок траси М30 від Мішкольца до Кошице буде зданий у експлуатацію вже цього року, завдяки чому Угорщина першою побудувала всі елементи центральноєвропейської швидкісної дороги  Via Carpatia  – на п’ять років раніше встановленого терміну. А (у майбутньому. – ред.) на швидкісному поїзді, що будується у Варшаві, ми зможемо дістатися зі столиці Угорщини до Братислави менш ніж за дві години”, – повідомив Томаш Шанда, державний секретар міністерства інновацій та технологій Угорщини.

За його словами незабаром з’являться чотири нові мости через прикордонні річки між Угорщиною та Словаччиною. Будівництво планується завершити до кінця 2023 року.

“Ми щойно відсвяткували двадцяту річницю передачі відновленого мосту Марія Валерія, і парламент найближчим часом має ухвалити угорсько-словацьку угоду про технічне обслуговування та експлуатацію ще трьох прикордонних мостів”, – зазначив Шанда.

Умови експлуатації, обслуговування та реконструкції мостів, що перетинають угорсько-словацький кордон, регулюються двосторонньою угодою від 2017 року.

Зокрема будівництво двох нових транспортних мостів коштуватиме 1,7 млрд форинтів (4,7 млн євро) кожен, а велосипедний міст між Дунакіліті та Доброгошть – 1,9 млрд форинтів. Натомість будівництво мосту між словацькою Хлябою та угорським Іполідомашдом вже триває.

“Основні сталеві балки мосту в Іполі були встановлені на місце наприкінці вересня. Таким чином, у 2023 році ми відкриємо нові дороги з чотирма мостами до наших північних сусідів та районів, де проживають угорці вздовж кордону”, – зазначив угорський урядовець.

Також ми вже розповідали, що угорська залізниця MÁV презентувала абсолютно нові залізничні вагони першого класу та преміум-класу IC+. Наразі рейси будуть здійснюватися у тестовому режимі з будапештського вокзалу Келеті до Мішкольца – Ніредьгази – Дебрецена – Сольнока повертаючись до столичного залізничного вокзалу Нюгаті.

InfoPost.Media за матеріалами угорських ЗМІ

Фото: MTI


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі