26 Липня, 2022

Прагнуть миру і готуються до оборони: Угорщина прискорює оновлення своєї армії та зброї

Прагнуть миру і готуються до оборони: Угорщина прискорює оновлення своєї армії та зброї

У рамках оновлення збройних сил Угорщини країна отримає 44 нових танки Leopard 2A7, перші з яких надійдуть у червні наступного року, а перша партія із 24 самохідних установок PzH 2000 надійде вже поточного року.

Про це заявив Кріштоф Салай-Бобровніцкі (Szalay-Bobrovniczky Kristóf), міністр оборони Угорщини, перебуваючи у понеділок 25 липня на військовій церемонії в місті Тата, на заході Угорщини.

«Прибуття першого танка очікується в червні 2023 року, а інші будуть поставлені в період 2023-2025 років. Перші одиниці довгоочікуваних САУ PzH 2000 надійдуть вже цього року. Таким чином ми нарешті відновлюємо один із найважливіших видів наземних озброєнь, який був ліквідований у 2004 році», – сказав він.

Szalay Bobrovniczky Kristóf

Водночас очільник угорського міністерства оборони зазначив, що самі по собі технічні розробки мало чого варті, для них потрібні добре підготовлені, навчені та забезпечені всім необхідним солдати. Тому, за його словами, Кабінет міністрів минулого тижня прийняв рішення про суттєве підняття заробітної плати для для особового складу збройних сил Угорщини «незрівнянне за масштабом у порівнянні з останніми десятиліттями».

Угорщина прискорює оновлення своїх військ «у світлі поточної ситуації», сказав міністр, зазначивши, що уряд нещодавно створив оборонний фонд для забезпечення швидкого розвитку, «незважаючи на інфляцію під час війни та глобальні економічні труднощі».

Щодо нещодавнього рішення уряду Угорщини привести військових у стан підвищеної бойової готовності, міністр сказав, що солдати «мають бути там, де тиск найвищий», тобто на передовій оборони країни.


«Угорщина має бути готова»

Нагадаємо, що Угорщина 13 липня заявила про підвищення боєготовність власних збройних сил. І хоча в Міноборони країни переконані, що війна не дійде до угорського кордону, але влада робить все можливе, щоб підготуватися до неї.

«Усі в Європі реагують на це. Великобританія оголосила про мобілізацію своїх сил, Словаччина ввела надзвичайний стан, Польща також посилює свою готовність», – перерахував Кріштоф Салай-Бобровніцкі. І додав, що Угорщина «також повинна озброїтися, щоб захистити наш мир».

Йдеться про те, що в найближчий час солдати армії Угорщини будуть проведуть навчання у кількох частинах країни.

«Підготовка прискорюється, призивається більше резервістів», – сказав угорський міністр. – «Ми все це робимо для того, щоб захистити наші родини та домівки. Захист Угорщини є завданням угорських збройних сил».

Міністр оборони Угорщини додав, що в Україні триває «нескінченна війна», а з півдня дедалі агресивніше прибувають нелегальні мігранти за допомоги контрабандистів.

«Треба випереджати події», – пояснив міністр.

Szalay Bobrovniczky Kristof 545141

Зокрема в Угорщині передбачено військові навчання з використанням зброї та пов’язані з ними пересування військ.

«Війна ніколи не може бути метою; ми повинні зосередитися на її запобіганні», – зазначив Кріштоф Салай-Бобровніцкі.

Глава міністерства підкреслив, що Угорщина на боці миру і ця позиція не змінилася.

«Але для миру нам необхідно посилити обороноздатність країни, а також прискорити процес військового розвитку», – заявив він. І додав, що «кінця російсько-українській війні наразі не видно».

Після цього присутні побачили презентацію бойових машин, що перебувають на озброєнні стрілецької бригади «Тата», а також танки Leopard 2A4HU.

Як ми писали раніше, нещодавно командувач збройними силами Угорщини Ромулус Русін-Сенді здійснив «таємний» візит в Україну. Втім, попри очікування, це наразі не змінило риторику з боку уряду Угорщини щодо війни в Україні.

«Мирний договір» від Угорщини для України

Угорщина продовжує наполягати на «мирному договорі», який нібито має покласти кінець війні в Україні. При цьому наполегливо повторює російські наративи.

Зокрема, прем’єр-міністр Віктор Орбан виступаючи 23 липня під час щорічного форуму в Румунії, де збираються угорці з країн Карпатського басейну заявив, що мир в Україні залежатиме від переговорів між Росією та США.

«Ми, угорці, єдині, хто пролив кров у цій війні, а ті, хто нас критикує, цього не зробили», — сказав прем’єр-міністр Віктор Орбан на 31-му літньому університеті в Центральній Румунії, де проводиться щорічна конференція угорців (A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor).

Орбан підкреслив, що угорці були єдиними, окрім українців, хто «проливав кров» у війні, посилаючись на офіційні дані, згідно з якими наразі в конфлікті загинули 86 угорців.

Через це, додав він, Угорщина, як сусідня країна, має право сказати, що єдиним рішенням виходу з ситуації є мирний договір.

«Тому, як сусідня країна, Угорщина має право сказати, що мир є єдиним рішенням для порятунку людських життів і єдиною протиотрутою від воєнної інфляції та економічної кризи», – – зазначив Орбан у своєму виступі.

 


Він також зробив скандальну заяву, звинувативши західних союзників по НАТО.


 

Прем’єр Угорщини зокрема заявив також, що, на його думку, війна в Україні ніколи б не розпочалася, якби президентом США залишився Дональд Трамп, а канцлером Німеччини – Ангела Меркель.

Угорський прем’єр заявив, що мир залежатиме від переговорів між Росією та США, «ми повинні звикнути до цієї думки, що ніяких російсько-українських мирних переговорів не буде». Європа, за його словами, «підіграла своїми руками», намагаючись вплинути на події 2014 року, коли так звані «Мінські угоди” були укладені без посередництва США, а потім не виконувалися.

«Оскільки Росія хоче отримати гарантії безпеки, війну можна закінчити лише російсько-американськими переговорами. Поки не буде російсько-американських переговорів, миру не буде», – сказав Орбан.

На його думку Угорщині та всім іншим країнам стід триматися подалі від війни в Україні.

«Зараз завдання Європейського Союзу зараз полягає не у тому, щоб стояти на боці українців чи росіян, а в тому щоб стати між Україною та Росією», – сказав Орбан.

На його думку, чим кращу зброю отримає Україна, тим довше може тривати війна.

«Чим більше сучасної зброї НАТО постачатиме українцям, тим далі росіяни просуватимуть лінію фронту, бо це войовничий народ, який думає лише про власну безпеку і цікавиться лише тим, щоб на нього не могла напасти військова сила з території України», – зазначив Орбан у своєму виступі.

«Машина зі спущеними шинами»

І вчергове повторив, що санкції проти РФ лише шкодять країнам Євросоюзу і висловив припущення, що Україна ніколи не виграє цю війну.

«Сьогодні ми сидимо в машині зі спущеними шинами на всіх чотирьох колесах. Це цілком очевидно що так війну виграти неможливо. Українці ніколи не виграють війну проти Росії з американською підготовкою військових та зброєю. Дуже просто, тому що російські військові мають асиметричну перевагу. Другий факт, з яким ми маємо зіткнутися, це те, що санкції не вплинуть на Москву. По-третє, Європа в економічній, але й політичній біді, а уряди валяться, як кісточки доміно», – сказав Орбан.

Але для чого в такій ситуації Угорщина почала підсилювати власну армію Орбан так і не розповів.

Угорщина залишається практично єдиною країною Євросоюзу і одночасно членом НАТО, яка намагається підтримувати максимально добрі відносини з російським урядом. В тому числі прикриваючись нібито «захистом угорців Закарпаття» від російської агресії. Хоча сама країна внесена у список так званих «недружніх країн» – перелік іноземних держав та територій, визначених владою РФ такими через здійснення проти цієї країни та російських юридичних осіб і фізичних осіб «недружні дії».

 

InfoPost.Media

Фото: MTI/Krizsán Csaba


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі