fbpx
21 Листопада, 2022

Один з найбільших у Європі: в угорському Дебрецені будують завод електрокарів BMW

Один з найбільших у Європі: в угорському Дебрецені будують завод електрокарів BMW

Попри економічний спад, в Угорщині намагаються утримати крупних закордонних інвесторів. Одним з таких масштабних проєктів є будівництво заводу BMW у місті Дебрецен.

Про це повідомив у Мюнхені міністр закордонних справ і торгівлі Петер Сійярто. За його словами, очікується нове повідомлення щодо залучення інвестицій у зв’язку з будівництвом заводу BMW на сході Угорщини. Міністр додав, що проєкт буде значно «більшим, ніж планувалося спочатку». І вважає, що співпраця з німецьким автовиробником стане «історією успіху» угорської економіки.

«Угорщина та Дебрецен разом із BMW покажуть світові те, що стане звичайним явищем у світовій економіці у найближчі десятиліття», – зазначив Сійярто.

Bmw2

Тобто йдеться про найкращі сучасні технології у розробці електрокарів, що поєднуватимуть захист навколишнього середовища з конкурентоспроможністю.

Сійярто сказав, що європейська економіка рухається до серйозної рецесії через війну в Україні та пов’язані з нею санкції. Він додав, що єдиною метою Угорщини може бути лише запобігання цьому економічному спаду.

«Інвестиції створюють робочі місця, робота створює виробництво, а виробництво створює економічне зростання. І якщо економічне зростання збережеться, то ми зможемо залишитися осторонь рецесії і не розраховувати на такі негативні економічні наслідки, які, на жаль, ми вже бачили в Європі внаслідок пандемії», – сказав Сійярто.

Він зустрівся в Мюнхені з канцлером Баварії Флоріаном Геррманном, а також керівниками кількох великих компаній BMW AG, Knorr-Bremse та Schaeffler AG.

Проблема «заробітчан»

Натомість навколо заводу BMW, що будується у Дебрецені нещодавно розгорнувся конфлікт між представниками місцевої опозиції та керівництвом міста (від партії Fidesz).

Йшлося про прибуття на будівництво великої кількості іноземних найманих працівників які, за деякими даними, є вихідцями з Туреччини, Пакистану та інших країн.

За словами Жолта Зоарда Гондола, представника Асоціації громадянського форуму, тисячі іноземців прибудуть до Дебрецена і деякий час житимуть у контейнерних будинках. Його непокоїть, що місцева влада не підготувалася до приїзду такої кількості іноземних працівників.

 

Читай також:

Пояснює митниця: як розбудовувати західний кордон України під час війни

 

Проти виступив і член парламенту від партії DK Золтан Варга, який зазначив, що на початку будівництва заводу йшлося про створення робочих місць для угорців, натомість нині йдеться про працевлаштування для іноземних працівників.

З іншого боку, Ласло Папп, мер Дебрецена (представник Fidesz) наголошує, що проблем з іноземними робітниками не буде. У тому числі у сфері громадської безпеки. За його словами Дебрецен має стати у майбутньому європейським центром електромобільного виробництва. А інвестиції сприяють розвитку міста загалом.

За його словами йдеться про більш ніж 10 мільярдів євро, або 4000 мільярдів форинтів. Отже, в часи рецесії створення робочих місць є найважливішим варіантом протидії економічного спаду.

Новий завод буде інноваційним

На початку червня було закладено перший камінь у фундамент заводу, згідно з планами, буде створено понад тисячу нових робочих місць. Крім того, планується виробляти до 150 000 автомобілів на рік.

Також оголошувалося, що в 2025 році завод BMW в Дебрецені почне виробництво абсолютно нової, суто електричної моделі, яка поки не входить в модельний ряд німецького автобренду.

Будівництво підприємства також сприятиме і розвитку транспортної інфраструктури. Так нещодавно відбувся конкурс серед підрядників, які були готові взяти участь у розбудові нової залізничної мережі у Дебрцені, реконструкції та модернізації наявної залізничної колії та пов’язаних з нею об’єктів, в тому числі для заводу BMW. Проєкт оцінюють у 65 млрд форинтів. Кошти мають надійти з фондів ЄС за рішенням уряду Угорщини.

Фото: завод BMW, що будується в Дебрецені, Zsolt Czeglédi/ MTI та bmwgroup.jobs

Про досвід Дебрецена, а також про те, що потрібно для розвитку центральноєвропейського міста на форумі Re:Open Zakarpattia 2022 розповів міський голова Ласло Папп.

«Коли у 2014-2015-му році ми розробляли програму інвестиційну програму міста Дебрецена, я не міг собі уявити, що найбільшим нашим інвестором буде BMW, – розповів Ласло Папп. – Також у наше місто прийде один із найбільших виробників акумуляторів – CATL. Цей гігант інвестує більше 7 млрд. євро у завод в Дебрецені. Тому я можу сміливо сказати, що Дебрецен та околиці стане центром в Європі із виробництва акумуляторів та електромобілів».

Img 473311

Слід зазначити, що Китай також вирішив інвестувати у Дебрецен. Адже ще одним об’єктом міжнародних інвестицій в Угорщину став завод з виробництва запчастин для електромобілів у Дебрецені. У його будівництво китайська компанія Halms Hungary Kft.на першому етапі інвестує понад 43 мільйони євро. Уряд Угорщини в свою чергу надасть близько 1,5 мільярда форинтів (близько 3,7 мільйона євро) на підтримку цих інвестицій, які створять 300 нових робочих місць.

Для розвитку автомобільного кластера у Дебрецені виділили південну промислову зону площею понад 700 гектарів, де планується створити один із нових економічних центрів Європи, зосереджений на інвестиціях, пов’язаних з електромобілями та акумуляторами.

Раніше ми також розповідали про шляхи розвитку транскордонної співпраці із прикордонними з Угорщиною регіонами для зміцнення економічного потенціалу України. У матеріалі «Альтернатива для Києва і Будапешта: замість політичних чвар – розбудова прикордонної інфраструктури» ми навели елементи прикордонного потенціалу, які можуть стати точками дотику та стати рушієм співпраці.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі