fbpx
15 Лютого, 2022

На Львівщині підписали меморандум про відновлення євроколії до польського кордону

На Львівщині підписали меморандум про відновлення євроколії до польського кордону

Меморандум про відновлення євроколії між Рава-Руською та держкордоном підписали Львівська ОДА, “Укрзалізниця”, а також представники Рава-Руської та Добросинсько-Магерівської громад. Така співпраця планується у рамках оновлення залізничного сполучення між Варшавою та Львовом.

Про укладення документу повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Рава Руська

Проект передбачає будівництво євроколії між Варшавою та Києвом через Львів. Першим його етапоммає стати прокладання нового 8-кілометрового відрізка вузькоколійки між Рава-Руською та Держкордоном.

“Ініціатива належить Львівщині. Почати плануємо вже – з виготовлення ПКД за кошти громад та області. Це коштуватиме 4 мільйони гривень”, – додав Козицький.

Раніше ми повідомляли, що у Львівській області на початку лютого ініціювали оновлення залізничного сполучення між Варшавою та Львовом. Першим етапом має стати створення євроколії Держкордон – Рава-Руська. Загальна вартість робіт коштуватиме близько 100 млн. гривень.

Проект планують реалізувати протягом 2 років. Участь у ньому візьмуть місцеві громади, держава та міжнародні партнери.

Варто додати також, що уряди України та Польщі дійшли згоди про скасування обмежень на транзит вантажних вагонів через територію України до Польщі залізничним сполученням. Крім того країни збільшили кількість дозволів на міжнародні вантажоперевезення.

Раніше Польська залізниця (PKP SA) звинуватила “Укрзалізницю” у блокуванні транзитних залізничних перевезень зі Сходу через територію України до Польщі. Припинення транзиту почалось ще з 30 листопада 2021 року. Також у PKP заявили, що Україна з 20 січня оголосила про повне припинення експорту з України до Польщі вантажних вагонів, які належать Укрзалізниці. Тому компанії PKP LHS доводилось користуватися приватними вагонами для перевезення руди.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі