Уряди України та Польщі дійшли згоди про якнайшвидше скасування обмежень на транзит вантажних вагонів через територію України до Польщі залізничним сполученням. Крім того країни збільшать кількість дозволів на міжнародні вантажоперевезення.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Сторони, за участі міністрів інфраструктури України Олександра Кубракова та Польщі Анджея Адамчика, погодили текст загальної заяви. У ній йдеться про домовленість якнайшвидше скасувати обмеження на транзит вантажних вагонів через територію України до Польщі залізницею.
Конкретні терміни відновлення транзиту стануть відомі 4 лютого 2022 року.
Також серед домовленостей – суттєве збільшення кількості дозволів на міжнародні вантажоперевезення з урахуванням потреб українських та польських автоперевізників.
До 5 лютого 2022 року сторони мають також погодити дату проведення засідання спільної Комісії з питань міжнародних автоперевезень. Та, в свою чергу, має погодити терміни передачі та кількість додаткових дозволів.
Йшлося у ході зустрічі міністрів і про підвищення ефективності роботи міжнародних пунктів пропуску Польщі та України. Відповідний план дій мають узгодити представники митних, прикордонних та інших служб двох країн не пізніше кінця лютого 2022 року.
Також сторони ініціюють перегляд положень міжурядової угоди про міжнародні автоперевезення з 1992 року.
Варто нагадати, раніше Польська залізниця (PKP SA) звинуватила “Укрзалізницю” у блокуванні транзитних залізничних перевезень зі Сходу через територію України до Польщі. Припинення транзиту почалось ще з 30 листопада 2021 року. Також у PKP заявили, що Україна з 20 січня оголосила про повне припинення експорту з України до Польщі вантажних вагонів, які належать Укрзалізниці. Тому компанії PKP LHS доведеться користуватися приватними вагонами для перевезення руди.
Мотивом таких дій з боку України польська сторона називала вимогу надати більше дозволів на транзит вантажівок з Польщі.
Фото з відкритих джерел
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.