fbpx
10 Листопада, 2022

На Буковині запрацював новий автомобільний пункт пропуску з Румунією: чому це важливо

На Буковині запрацював новий автомобільний пункт пропуску з Румунією: чому це важливо

У Чернівецькій області відкрили новий пункт пропуску між Україною та Румунією «Красноїльськ – Вікову де Сус». Це другий пункт пропуску, який в Україні побудували «з нуля» з часів здобуття Україною незалежності.

МАПП «Красноїльск – Вікову де Сус» за проектом будувався як пункт пропуску для пішоходів і легкового транспорту. Однак, зважаючи на завантаженість пунктів пропуску з Румунією, його роботу переорієнтували та зробили його доступним для вантажного транспорту. Спочатку через «Красноїльськ» пропускатимуть лише легковий транспорт і порожні автівки, однак надалі тут запрацює пропуск вантажівок, які експортуватимуть товари з України. Це обіцяють зробити, щойно з румунського боку кордону буде облаштована дорога.

Фото: Mustafa Nayyem / Facebook

З українського боку, за повідомленням Чернівецької обласної ради, до пункту пропуску відремонтували понад 7 кілометрів дороги, облаштували територію та робочі місця для представників усіх служб, а також змонтували системи освітлення та зв’язку, встановили обладнання, необхідне для функціонування пункту пропуску.

Варто додати, що до цього на українсько-румунському кордоні працював лише один пункт пропуску для ваговозів – «Порубне – Сірет». Саме через нього пролягає дорога до європейських портів, що важливо для українського експорту. Однак через його надмірну завантаженість черга на проїзд тут сягає десятків кілометрів. Після відкриття «Красноїльська» тут щодоби зможе проїжджати до 500 легковиків і 100 вантажівок.

Крім того до кінця року на румунському кордоні планується відкриття ще одного пункту пропуску – «Дяківці – Раковець». Про це повідомив заступник Міністра інфраструктури України Мустафа-Масі Найєм.

Вперше гучно про фінальну стадію будівництва двох нових КПП на Буковині чиновники заявляли у листопаді минулого року у рамках президентської програми “Велике будівництво”.  У травні цього року під час робочої зустрічі на пункт пропуску “Порубне-Сірет”, що на українсько-румунському кордоні, керівництво Держмитслужб України та Румунії озвучили інформацію про фінансування “Дяківців” та “Красноїльська” за рахунок фондів ЄС.

 


Детальніше про важливість розбудови прикордонної інфраструктури та запуску нових вантажних терміналі для підтримки економіки України в умовах російського вторгнення ми аналізували в матеріалі «Пояснює митниця: як розбудовувати західний кордон України під час війни».


 

Важливо, що міжнародні інвестиції в прикордонну інфраструктуру України матимуть мультиплікаційний ефект. Раніше ми виокремили 7 причин, чому відбудова України в умовах війни проти Росії може і має початися з модернізації інфраструктури західного кордону нашої країни, зокрема з реконструкції існуючих та розбудови нових пунктів пропуску.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі