14 Червня, 2022

Марки, експорт та безкоштовна доставка: як пошти України та Польщі співпрацюють в умовах війни

Марки, експорт та безкоштовна доставка: як пошти України та Польщі співпрацюють в умовах війни

З початку війни одна з найбільших проблем, з якою стикнулася Укрпошта, полягала в логістиці. Частина доріг стала небезпечною для користування, решта – перевантажені автомобілями, які біля кожного блокпосту утворювали кілометрові черги. 

Проте найбільшу роль зіграло закрите небо, що унеможливило міжнародні відправлення. Їх Укрпошта відправляла до 190 країн світу переважно авіатранспортом. Так само, як і отримувала імпорт з-за кордону теж переважно через авіадоставку. Проте вже з 11 березня міжнародне сполучення було відновлено. І в цьому дуже допомогла Пошта Польщі, яка прийняла на себе український імпорт і експорт.

Poczta Polska W Czas Epidemii

Як українські посилки потрапляли до Польщі

Пошта Польщі зробила закритий транзит для Укрпошти. Відправлення від інших пошт прибували на місця міжнародного поштового обміну пошти Польщі (як літаками, так і автівками). Там потім перевантажувались у машини Укрпошти і їхали в Україну. 

Укрпошта машинами везла експорт з України. Частина йшла до пошти Польщі, яка робила транзит – відправляла мішки з посилками літаками та автівками в країну призначення. Відправлення до США Укрпошта самостійно вантажила на чартерний літак. Деякі інші напрямки Укрпошта теж самостійно завантажувала в аеропорту Варшави. 

 


Зараз Укрпошта збільшила кількість машин, які напряму прямують до пошт країн призначення.


 

Пік експортних відправлень припав на квітень. Тоді за місяць українці відправили за кордон Укрпоштою понад 300 тисяч посилок загальною вагою майже 750 тонн. Тобто, обсяги експорту за квітень в чотири рази перевищили обсяги експорту за березень. Для порівняння, обсяг експортних відправлень за весь 2021 рік склав 4 865 тонн. 

Найбільший обсяг експорту з України припав на Польщу: за березень-травень українці надіслали до Польщі посилок сукупною вагою понад 400 тонн, що складає 35% від всього експорту за цей період. Для порівняння, до війни на Польщу припадало 6-8 тонн експортних відправлень з України за місяць.

Також Пошта Польщі однією з перших підтримала поштову блокаду пошт Росії і Білорусі та відмовилась приймати посилки з\до країн-агресорів.

На час війни польський поштовий оператор ввів безкоштовну доставку посилок до України. З поштових відділень Poczta Polska (Пошта Польщі), що приймають відправлення EMS, можна безкоштовно відправити своїм рідним в Україну гуманітарну допомогу, обравши продукт EMS вагою до 20 кг.

Експансія поштових марок

У березні цього року польський національний поштовий оператор Poczta Polska випустив нові марки та конверти на підтримку України.

Символом поштової марки стало рукостискання поляків та українців. На конверті ж автори марки зобразили Україну, Державний прапор та Берегиню з Монументу Незалежності. 

Також на конверті та марці є напис “Ми з вами” українською та польської мовами.

059bbce Poshta Pl

У травні в Польщі друком вийшла ще одна поштова марка. Цього разу польський поштовий оператор надрукував 99 аркушів марок із зображенням президента України Володимира Зеленського. Попри високу ціну набору їх розібрали за годину.

Ініціатором випуску поштових марок із Зеленським став депутат Краківської міської ради Лукаш Вантух.

Він не обмежився випуском та продажем марок, а й надіслав одну з них на листівці російському представнику у Польщі.

Варто додати, що Пошта Польщі також підтримала програми польського уряду, направлені на підтримку українських біженців, зокрема дітей. Це і пасажирський транспорт, і перевезення вантажів, і забезпечення біженців ліжками та навіть працевлаштування українців.

Додамо також, що у Молдові на знак солідарності з Україною теж випустили марку “Молдова за мир”. Тираж марок, які випустила “Пошта Молдови”, склав 250 тисяч екземплярів, а з них 5 тисяч безкоштовно передали біженцям з України та волонтерам. Словацька ж пошта з 23 березня надає можливість відправити посилку із Словаччини на конкретну адресу в Україні абсолютно безкоштовно.

 

Віталій Дячук спеціально для InfoPost.Media  за сприяння Укрпошта

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі