fbpx
29 Грудня, 2021

Майже 40 000 мешканців Закарпаття звернулися за рік по допомогу до благодійного фонду “КМКС”

Майже 40 000 мешканців Закарпаття звернулися за рік по допомогу до благодійного фонду “КМКС”

Розміри фінансової допомоги, які виплачував благодійний фонд “KMKС” угорцям Закарпаття цьогоріч зменшились через коливання курсу форинта, а значна частина коштів була спрямована на навчання студентів.

Про це розповів директор фонду Гейза Гулачі.

За його словами, цей рік був складний для роботи фонду як через політичну ситуацію, так і через пандемію коронавірусу.

гейза

“Політичні події останнього часу та епідемічна ситуація, звісно, не сприяли роботі нашого фонду. Деякі виплати тривали довше, ніж очікувалося. Тим не менш, ми зуміли виконати поставлені перед нами завдання в повному обсязі, дотримуючись всіх епідеміологічних норм. Загалом до нас надійшло близько сорока тисяч заяв, з яких лише близько двохсот було визнано недійсними”,  розповів директор фонду.

Також він зазначив, що було значно збільшено розмір допомоги для студентів, які навчаються у закладах з угорською мовою викладання. Було розширено й перелік закладів, працівники яких отримували допомогу, зокрема у сферах догляду за дітьми, інвалідами та охорони здоров’я.

У той же час через несприятливий курс форинта до гривні розмір допомоги, яку отримали заявники, дещо зменшився порівняно з попереднім роком.

За словами Гейзи Гулачі, подальші виплати допомоги для закарпатських угорців залежать від політичної ситуації в Угорщині:

“Наступного року в Угорщині відбудуться парламентські вибори. Ми вважаємо, що якщо буде сформований національно-орієнтований уряд, перешкод для продовження програм не буде”.

Раніше ми розповідали про те, як Угорщина розвиває мережу професійно-технічної освіти на Закарпатті. Угорський уряд декілька років тому розпочав активно підтримувати розвиток професійно-технічних закладів в Україні. Так звані Центри професійного навчання відкриті та діють вже у Великій Доброні та Пийтерфолво.

Наразі керівником Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ) є Василь Брензович, якого у жовтні переобрали на посаді. Раніше він у своєму інтерв’ю розповів про життя в Будапешті, особливості Закарпаття та своє ставлення до так званого “виборчого туризму”.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі