16 Грудня, 2021

Опозиційна коаліція Угорщини втрачає позиції у боротьбі проти Орбана – результати опитування

Опозиційна коаліція Угорщини втрачає позиції у боротьбі проти Орбана – результати опитування

Лідери опозиційних партій Угорщини у середу, 15 грудня, отримали останнє, поки-що не опубліковане опитування виборців щодо їхньої підтримки основних політичних гравців країни. Зокрема йшлося і про майбутні парламентські вибори, які мають відбутися в Угорщині навесні 2022 року.

Отже, 46% виборців підтримують Fidesz-KDNP і лише 32% підтримують список опозиційного союзу. Натомість ультраправа угорська партія Mi Hazank (“Наша вітчизна”) отримала 5% підтримки, а “Партія Двохвостих собак” (Kétfarkú Kutya Párt) — 4%. Про це повідомляє Telex з посиланням на результати опитування, замовленого об’єднаним центром опозиційної кампанії.

угорська опозиція
На фото: Опозиційні політики перед парламентом Угорщини. Зліва направо: Ференц Дюрчань, Мате Конаш-Надь, Ержебет Шмук, Гергей Корачонь, Тімеа Сабо, Андраш Фекете-Дьор, Агнеш Кунхолмі, Петер Якоб, Бертолон Тот.

Остання – партія, створена у Сегеді, яка займається переважно створенням плакатів-пародій на типові гасла політичної еліти Угорщини, висуваючи абсурдні ідеї на виборах або роблячи смішні офіційні заяви. У квітні 2017 року партія провела урочисту ходу, висміюючи чергову ініціативу Віктора Орбана (у тому числі закриття Центральноєвропейського університету), використавши плакати російською та угорською мовами з такими гаслами, як “Ми не будемо колонією”, “Нам не потрібні вибори”, “Геть свободу преси” тощо.

 

Читай також:

Не тільки виборчий туризм у моді: чому в одному з прикордонних сіл Угорщини населення між виборами змінювалося в рази

 

Ще 12% не збираються йти на вибори або не повідомили кого вони підтримують.

Крім того, 52% опитаних заявили, що хотіли б, аби нинішній уряд залишився, і лише 43% бажають змін.

“Позиції Fidesz за останній час значно зміцнилися. Ми знаємо, що власні соцопитування уряду, також не призначені для оприлюднення громадськості, показали подібні пропорції за останні тижні”, – зазначає видання.

Виходячи з результатів опитування, виходить, що не тільки опозиція втратила імпульс через свою пасивність із середини жовтня, але і Fidesz успішно проявила ініціативу та змогла збільшити табір своїх прихильників. У жовтні було проведено кілька соціологічних досліджень, тоді йшлося про “нічию”, або невелику перевагу опозиції.

Що не так з угорською опозицією

Наразі угорська опозиція втрачає позиції через кілька факторів. По-перше, інші партії досі повільно звикають до того, що Петер Маркі-Зай, співзасновник руху “Угорщина для кожного”, став “босом” спільної кампанії і спільним кандидатом у прем’єр-міністри. До того ж, він намагається залучати до кампанії наближених до себе людей.

По-друге, на настрої виборців вплинуло і те, що Маркі-Зай закликав Ференца Дюрчаня, президента “Демократичної коаліції” (DK), триматися подалі від громадськості та не робити гучних заяв.

Не допомогло опозиції й те, що Анна Донат, голова Momentum, розкритикувала деякі заяви Маркі-Зая (особливо протидію мігрантам).

Наразі сім учасників опозиційного союзу, які почали боротьбу проти партії Орбана – це шість партій – DK, Jobbik, LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd – і рух MMM (A Mindenki Magyarországa Mozgalom) на чолі з Петером Маркі-Заєм, що також став партією.

Видання підсумовує, що опозиція ще не планувала серйозної передвиборчої кампанії на цей рік, і лише з січня готуються до більш інтенсивної роботи. Однак часу до виборів залишилося дуже мало.

Раніше ми вже писали, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан був переобраний лідером “Фідес” (Fidesz) – правлячої партії в Угорщині “Фідес”. Під час партійного з’їзду він висловив програмні зави щодо боротьби уряду Угорщини проти Брюсселя та ЄС.

Варто додати також, що інститут Idol Institute (“Bálványos Intézet”) та “Transylvania Inquiry” провели опитування серед етнічних угорців Трансільванії. За його результатами, вони не дуже цікавляться угорською політикою, але значна частина з них брали б участь у виборах, і переважна більшість проголосувала б за партію Віктора Орбана.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі