fbpx
07 Червня, 2022

Лідер правлячої партії Польщі Качинський залишить ключову посаду в уряді

Лідер правлячої партії Польщі Качинський залишить ключову посаду в уряді

Ярослав Качинський, лідер правлячої партії “Право і справедливість” (PiS) планує залишити Раду міністрів Польщі і посаду віце-прем’єр-міністра. Польському уряду доведеться заповнювати прогалину у питаннях національної безпеки і оборони, за які відповідав політик.

Про це заявив речник польського уряду Міхал Дворчик.

Ярослав Качинський

Ярослав Качинський, брат колишнього президента Леха Качинського, обійняв посаду віце-прем’єр-міністра в уряді Матеуша Моравецького в 2020 році. Він по суті став посередником для прийняття узгоджених рішень між фракціями Моравецького та міністра юстиції Збігнєва Зіобро.

Вихід Качинського з уряду був очікуваним, однак не називались дати прийняття такого рішення.

“Схоже, цей момент наближається”, – сказав Дворчик Радіо Zet, додавши, що офіційне рішення оголосять за кілька днів.

За словами речника уряду, як голова урядового Комітету національної безпеки і оборони, Качинський “зіграв важливу роль в останні місяці”. Очевидно, він мав на увазі торішню мігрантську кризу на кордоні з Білоруссю та війну Росії в Україні.

Ярослав Качинський після відставки з уряду планує посилити партійну діяльність.

Так, зокрема, 4 червня, під Варшавою пройшов з’їзд партії “Право і справедливість”, який має стати початком літньої компанії. Ярослав Качинський під час з’їзду нагадав, що зустріч відбувається в особливих умовах, акцентувавши на патріотичності та необхідності допомоги Україні.

Минулого тижня президент України Володимир Зеленський нагородив Ярослава Качинського та Матеуша Моравецького орденом князя Ярослава Мудрого за дипломатичну позицію Польщі у відповідь на вторгнення Росії в Україну та за те, що вони прийняли майже чотири мільйони українських біженців.

Варто нагадати також, що у березні Качинський відвідав Київ разом з Моравецьким, прем’єр-міністром Чехії Петром Фіалою, а потім і прем’єр-міністром Словенії Янезом Яншою. Тоді Качинський запропонував НАТО розпочати “миротворчу місію” в Україні. Однак така пропозиція була відхилена і розкритикована польською опозицією. Крім того породила низку фейків російської пропаганди про нібито наміри Польщі анексувати частину Західної України.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі