Глава російського МЗС Сергєй Лавров назвав ініціативу Польщі щодо введення миротворчої місії в Україні демагогією. За його словами, у разі прийняття такого рішення, “більшість миротворчих сил прийшла б з Польщі, і вона взяла б під свій контроль Західну Україну та Львів”.
Після цього, на думку російського міністра, поляки “затрималися б там надовго, і, можливо, це і є метою плану”, пише Rzeczpospolita.
Такими заявами Лавров намагається розділити поляків та відвернути їх від допомоги українцям. І, можливо, створити сприятливий ґрунт для майбутніх російських агресій.
За словами редактора польської газети Rzeczpospolita Артура Барткевича, Лавров таким чином реанімував наратив про імперіалістичну Польщу, яка намагається анексувати колишнє прикордоння. При цьому він намагається використати непросту польсько-українську історію та те, що частина територій Другої Польської Республіки, відірваних від Польської держави СРСР, сьогодні знаходиться в межах України.
“Цей наратив дуже небезпечний – по-перше, тому, що створює сприятливий ґрунт для звинувачення Польщі в агресивних намірах не лише щодо України, а й Білорусі, яка є союзником Росії”, – стверджує Барткевич. – “А від розповіді про те, що Польща є загрозою для Білорусі, є лише один крок до появи припущення, що цій загрозі необхідно активно протидіяти. Варто пам’ятати, що саме так Росія виправдовує “спеціальну військову операцію”, тобто фактично оголошену Україні війну”.
По-друге, цей наратив може зашкодити відносинам поляків з українцями, яких Польща приймає у великій кількості.
“Поширення недовіри між нашими націями може, з одного боку, розпалити соціальні конфлікти в Польщі, а це, перш за все, в інтересах Москви. Останній, безсумнівно, хотілося б, щоб українці вірили, що їхній західний сусід має такі ж злі наміри, як і їхній східний сусід. Це перетворило б їх нині складну ситуацію на майже повністю безвихідну і могло б змусити деяких змиритися з долею держави-сателіта щодо Росії, яку їм готує Кремль”.
На думку Барткевича, третя задача цього наративу – посіяти розбрат між самими поляками.
“Він розрахований на те, щоб цю тезу підхопили націоналісти чи інші корисні прокремлівські ідіоти, що додасть бензину до польсько-польської війни, що триває в Польщі роками. У ній звинувачення в тому, хто є союзником Кремля, хто Берліна, а хто Тарговиці, кидаються з одного боку без міри, а з іншого – без будь-яких роздумів”, – каже журналіст.
Як стверджує редактро Rzeczpospolita, насправді Польщу не спокушає жоден із сусідів. Жоден серйозний польський політик – правий чи лівий, подобається він чи ні – навіть не думав би вступати в якісь союзи з Владіміром Путіним.
“Ні, нашим українським друзям не варто турбуватися про Львів чи Івано-Франківськ. Не дозволимо розвіяти отруту, виплюнуту Лавровим, бо ми всі нею отруїмося”, – пише Барткевич.
Нагадаємо, Європейська комісія планує підготувати висновок щодо заявки України на членство в ЄС протягом кількох місяців.
Фото з відкритих джерел
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.