16 Травня, 2022

Польща готується до виборів, можливо дострокових

Польща готується до виборів, можливо дострокових

Польща готується до виборів, запланованих на 2023 рік, однак все більш ймовірними є дострокові вибори в країні.

У наступному році на поляків чекають два походи на вибори – для обрання нового парламенту та до місцевого самоврядування. Ймовірність призначення дострокових парламентських виборів зростає через напруженість між партіями правлячої коаліції. Про це пише Euractiv.

вибори у Польщі

Останні парламентські вибори відбулися у Польщі у 2019 році, а вибори до місцевих органів влади – у 2018 році.

Правляча партія “Право і справедливість” (PiS) оголосила про проведення великого програмного з’їзду на червень. Саме тоді провідні політики партії, зокрема її лідер Ярослав Качинський та прем’єр-міністр Матеуш Моравецький, розпочнуть, “наступальний” тур по країні. Активісти PiS хочуть поїхати в усі 380 повітів Польщі.

Прокоментував імовірність дострокового голосування голова партії PiS, віце-спікер нижньої палати парламенту Ришард Терлецький (Ryszard Terlecki).

“У партії “Право і справедливість” панує переконання, що потрібно прощатися з тими, хто нелояльний, хто псує і шкодить”, – сказав політик. – “Існують десятки конфліктів, битв за різні роботи, вплив та ресурси. Наші партнери по коаліції намагаються вийти за межі своїх можливостей. І наші депутати це дуже погано переносять”.

Правляча коаліція у Польщі має свої внутрішні суперечки, але досі зберегла єдність.

Нагадаємо, раніше уряд Польщі заявив, що може вирішити паливні проблеми України, забезпечивши транзит понад 200 тис. тонн нафтопродуктів щомісяця. До цього в уряді запропонували залучити свої порти.

 

InfoPost.Media

Фото: REUTERS/Kacper Pempel


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі