fbpx
15 Березня, 2022

“Маємо бути там, де кується історія”: Прем’єри Польщі, Чехії та Словенії відвідають Україну

“Маємо бути там, де кується історія”: Прем’єри Польщі, Чехії та Словенії відвідають Україну

Україну 15 березня відвідають прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, віцепрем’єр Ярослав Качинський та глави урядів Чехії і Словенії. Візит відбудется за домовленістю з Євросоюзом.

Про це на своїй сторінці повідомив сам Матеуш Моравецький.

“Сьогодні, на 20-й день злочинної агресії Путіна проти України, разом із віцепрем’єром Ярославом Качинським, прем’єр-міністром Чехії Петром Фіалою та прем’єр-міністром Словенії Янезом Яншою ми їдемо до Києва, щоб продемонструвати українцям нашу солідарність” – написав польський прем’єр.

Крім того про візит поінформовані голова Ради Європейського Союзу Шарль Мішель, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн та ООН.

Матеуш Моравецький

За словами польського прем’єра, “у такі переломні для світу часи наш обов’язок бути там, де кується історія”.

“Бо йдеться не про нас, а про майбутнє наших дітей, які заслуговують жити у світі, вільному від тиранії” – наголосив Моравецький. 

Також польський прем’єр процитував слова покійного президента Польщі Леха Качинського під час війни РФ протии Грузії:

“Сьогодні Грузія, завтра Україна, післязавтра країни Балтії, а потім, можливо, настане час для моєї країни, для Польщі”.

Як зазначив Моравецький, тоді візит Качинського змінив уявлення про цю війну, а великий вчинок мужності додав грузинам духу, і “його пам’ятають у всьому світі донині”.

Нагадаємо, у неділю, 13 березня, росія завдала ракетного удару по Яворівському полігону, який знаходиться всього за десятки кілометрів від польського кордону. Таким чином Кремль переніс військову агресію набагато ближче до території НАТО, ніж будь-коли раніше.

InfoPost.Media

Фото: tvp.info


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі